Vstávejte zdravě

Budík zvoní o šest, vy stěží otevřete jedno oko a přesvědčíte se, že potřebujete ještě pět minut. Z pěti minut se rázem stane 20 minut, což zapříčiní to, že nestíháte. Hezké ráno je rázem to tam, den začíná hekticky. Jak tomu zabránit? Začněte dodržovat zásady zdravého rána a začněte se na vstávání těšit.

Hodně spěte

Začněte už večer. Dostatek spánku je totiž základ. I v dnešní uspěchané době platí, že je spánek potřeba. Osm hodin spánku vám zajistí dostatek energie na následující den. Je možné, že vám bude stačit i hodin sedm, nebo pro vás naopak bude optimální osm a půl hodiny. Pusťte se do zkoušení. Jednoho dne, přijdete na to, co je pro vás nejvhodnější a u toho zůstaňte.

Čerstvý vzduch dělá divy

Jakmile vám zazvoní budík, spolu s jeho umlčením roztáhnete žaluzie nebo závěsy a otevřete okno. Všechen vydýchaný vzduch musí z pokoje ven. Zadýchaná místnost způsobuje ranní malátnost a právě čerstvý vzduch vám pomůže rychleji se probrat. Když se na vás skrze okno navíc usměje sluníčko. Dobrá nálada se hned dostaví.

Vstávat a cvičit

Jezdili jste jako malí na tábory, kdy vás nutili ještě před snídaní cvičit? Mělo to své opodstatnění. I sebemenší ranní rozcvička vám v těle rozproudí krev a dodá energii. Zavzpomínejte na hodiny tělocviku a vyzkoušejte ráno pár dřepů, prostná nebo jen kočičí protažení. I malá rozcvička je lepší než žádná. O tom, jak by měla vypadat ta vzorová až příště.

Studená sprcha

Sprchujte se ráno. Ideálně studenou vodou. Je jasné, že málokdo to zvládne napoprvé. Proto nejprve začněte na holeních, poté přidejte ruce atd. Uvidíte, že každý den zvládnete studenou vodou opláchnout o malý kousek těla více. Studená sprcha vás ráno nastartuje k vynikajícím výkonům, a navíc nebudete tak náchylní k nemocem, protože se vaše tělo otuží.

Snídaně je grunt

Ještě než se kamkoli vydáte, dopřejte si vydatnou snídani. Pořádná a pestrá snídaně je zdravým základem pro celý den. Zásobuje nás tolik potřebnou energií během dne a navíc pro nás začátek dne nebude taková nepříjemná věc, když se ráno pořádně rozmazlíme nějakou zdravou snídaní. Snídaně nám dodá nutnou sílu a energii k zvládnutí každodenních situací.

Věděli jste, že člověku stačí pouhých 23 dní na to, aby si osvojil nové návyky a začal se na ně těšit? Vydržte tedy těchto pár dní a rána se promění v hezčí část dne.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>