Kde vzít doporučené kilometry

O léčivé chůzi zde již bylo napsáno plno příspěvků. Možná i o tom, že člověk by mě podle vědců ujít za den nejméně sedm kilometrů, aby byl fyzicky, ale v mnoha případech i psychicky, fit. Vzhledem k tomu, že jen malému množství sportovních nadšenců se podaří dosáhnout této cifry, není divu, že si tolik lidí stěžuje na špatnou kondici či deprese.

Vzhledem k pomalu nastávajícímu babímu létu máme ale ideální příležitost, pokusit se alespoň trochu ideálním číslům přiblížit. Takové výlety postupně se barvící přírodu do nesčetných odstínů totiž potěší nejen naše svaly a oběhový systém, ale i naše duševní rozpoložení.

Pokud jsme však zavaleni prací natolik, že si můžeme malou procházku dopřát pouze o víkendech, neměli bychom spoléhat jen na volno a přírodu, ale měli bychom pohyb do našeho života dostat trochu pragmatičtěji.

Ne, že bychom zrovna měli nechat doma auto a vyrazit do práce jako na vandr, ale pár malých zlepšováků by se našlo. Minimálně bychom neměli s automobilem popojíždět pověstně od obchodu k obchodu, od schůzky ke schůzce. Stačí, když ho zaparkujeme u firmy, a zbytek v okolí oběhneme pěšky.

Vale můžeme směle dát třeba výtahům, protože chůze po schodech patří také k aktivnímu odpočinku, samozřejmě pokud nejsou jezdící. Nicméně i u těch se můžeme, jak se říká pochlapit, a zdolat je mírnější tempem jako ty běžné.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>