Státní ústav pro kontrolu léčiv

Vzhledem k současnému zájmu o přírodní léčebné prostředky, můžeme říci, že mnoho lidí propaguje před klasickou medicínou spíš tu alternativní. Ale pokud už jsou nám konvenční léky předepsány, vyplatí se určitě vědět, kde si můžeme prostudovat klinické studie, dozvědět se o nežádoucích účincích nebo být včas varováni, v případě nekvalitních léků.

Na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv se všechny požadované informace snadno dozvíme, navíc v přehledně rozdělených sekcích, protože se nejedná jen o ústav, zřízený za účelem předávání informací, ale je pověřený též inspekční a kontrolní činností v oblasti léčiv, co se týká výroby, prodeje nebo distribuce těchto přípravků.

Nalezneme tu i výstražné zprávy ohledně prodeje nelegálních přípravků, které dnes v souvislosti s internetem a eshopy doslova zaplavují trh, podobně jako podělky, jež mohou našemu zdraví místo kýžených pozitivních účinků, spíše uškodit, protože často obsahují zdraví škodlivé příměsi.

Pokud se o léčiva nezajímáme jen jako spotřebitelé a laici, ale náš zájem je odbornější, potěší nás, že na stránkách ústavu nalezneme též farmakoterapeutické informace určené především pro lékárníky a lékaře. Užitečnou sekcí je též databáze léků a klinických hodnocení.

Také zde bude mít z první ruky schválení nových léčivých přípravků, protože na základě zákona musejí výrobci a prodejci nově nabízený léčivý příspěvek na trhu mít registrovaný právě u Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Stejně tak podléhají schválení i zdravotní prostředky.

 

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>