Je libo energy drink?

Dnešní doba má spoustu svých specifik, a že k nim patří právě energetické nápoje, je patrné z některých učeben. Nevím, co nacházela na lavicích svých studentů generace o pár desítek let před námi, ale plechovky Semtexu to nepochybně nebyly.

Odmyslíme-li originální, a jak pro koho nepochybně libý název, taková plechovka v sobě skrývá přímo ukázkový koktejl různých látek. Možná i povzbudivých, otázka však je nakolik zdravých.

A nejedná se jen o uvedený druh, který snadno utkví v paměti, těch plechovek pro povzbuzení postává nejen ve vzdělávacích centrech celá řada, například v kancelářích u počítačů i jinde. Mají udržet vysoký výkon a pozornost… Tu vyvolají pro začátek i výrazné nápisy na plechovkách jako – kofein, taurin, a jiné lahůdky, které by nás ke koupi měly nalákat.

Existují studie prokazující, že skutečně nabudit dovedou, ale i studie, které ukazují, že je lepší zajistit si trochu jiný životabudič. Ovšem stačí zaplést s některým milovníkem těchto plechovek řeč a dozvíte se, že alespoň bez třech podobných plechovek a pár káv by byl den prostě k nepřežití.

Zdá se skoro, že cigarety mají další konkurenci, co se týká nepostradatelnosti. A stejně jako u nich tady hraje zřejmě roli určitý zlozvyk – stres rovná se zapálím cigaretu, výkon rovná se otevřu plechovku.

Pomineme-li zástup různých éček, zastoupených mimo jiné třeba různými extrémními barvivy, už samotná pořádná porce kofeinu je na pováženou, a co teprve ve výše nastíněné kombinaci s kávami během dne… To už je skutečně výkon.

 

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>