Nekažte si chuť a zdraví krabicovými džusy aneb Čerstvou šťávu ničím nenahradíte

 

Je pátek odpoledne, vy máte konečně volno, a rádi byste si dali něco dobrého na pití, co vás povzbudí. Na alkohol je ještě brzo, tak co takhle dát si sklenku vychlazeného pomerančového džusu! Sáhnete do lednice a vytáhnete krabici s 100% pomerančovou šťávou. Možná chutná dobře, ale se skutečně 100% šťávou z pomeranče plnou vitamínů, enzymů a vlákniny ­to nemá nic společného. Říkáte si: Co je to za nesmysl? Přečtěte si víc.

Zdraví v krabici? Nesmysl!

Označení „100%“ džus znamená, že obsah dané krabice je pouze z jednoho druhu ovoce, např. jen z jablek. K tomu se přidávají další ochucovadla, konzervanty, barviva, chemické látky, apod. Při konzervaci se obvykle zahřívá až na 90°C, přičemž se většina vitamínů a zdraví prospěšných látek zničí.

  • Není žádnou výjimkou, že k výrobě krabicových džusů výrobci používají velmi nekvalitní ovoce – přezrálé, nahnilé, poškozené nebo naopak nedozrálé.

Navíc se ředí vodou, často nejasného původu. No řekněte, opravdu chcete pít takový nápoj?

Zdraví ve sklence freshe? Zajisté!

Daleko lepší a chutnější alternativou jsou čerstvé fresh džusy, které si připravíte doma. Oproti krabicovým džusům mají hned několik výhod:

  • víte, co do nich dáváte, takže víte, co pijete
  • můžete si je připravit vždy čerstvé
  • neprochází tepelnou úpravou, tudíž neztrácí drahocenné, lidskému tělu velmi prospěšné přírodní látky – vitamíny, enzymy, vlákninu a bioflavanoidy
  • chuťově jsou bezkonkurenční

K přípravě čerstvých freshů můžete využít téměř všechny druhy ovoce (oblíbená jsou jablka, ananas, pomeranč, kiwi, grep, apod.), ale i zeleninu (mrkev, červená řepa, kapusta, okurek). Abyste z těchto plodů získali opravdu maximum, vlastní ruční síla vám stačit nebude. Mnohem účinnější je použít kvalitní odšťavňovač. Ušetří vám nejen spoustu času, ale i práce.

Kam pro kvalitní a výkonný odšťavňovač?

Bohatý výběr citrusovačů, mixérů a odšťavňovačů včetně rad, receptů a labužníkova koutku najdete na internetových stránkách www.eujuicers.cz. I když se vám počáteční investice bude zdát vysoká, spočítejte si, kolik jste doposud vynaložili peněz za krabicové džusy nevalné kvality. Čerstvé šťávy si zamilujete, a navíc svému zdraví velmi prospějete!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>