Hubněte v soukromí bez ohledu na počasí 

Také máte nějaké to kilo navíc a rády byste se jej zbavili? Chcete hubnout v soukromí a bez ohledu na to, jaké je venku počasí? Pak není nic snazšího než si pořídit běžecký pás do paneláku.

Jaké výhody nabízí běžecký pás do paneláku?

Je určený pro všechny, kteří chtějí běhat bez jakéhokoli omezení doby nebo počasí. Využívají jej všichni ti, kterým chybí ideální venkovní podmínky pro běh venku. Běžecký pás do paneláku oceníte i v zimním období, za deště nebo zhoršených povětrnostních podmínek, kdy je díky nepříznivému počasí běhání venku nepříjemné. Při běhání na běžeckém pásu se nemusíte obávat o svoji bezpečnost.

Jedná se o velmi oblíbený styl domácí pohybové aktivity. Tu využijete nejen k redukci váhy, ale i ke zlepšení své pohybové kondice.

sportovni nacini

Proč si tedy pořídit běžecký pás? Jedním z důvodů je možnost pohybu kdykoli. Jak již bylo řečeno výše. Nelimituje vás nepříznivé počasí. Běžecký pás do paneláku zlepší vaši fyzickou kondici. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Pomáhá podporovat přirozený pohyb.

Vybrat si můžete běžecké pásy motorové nebo bezmotorové.

Na co se zaměřit při jeho výběru?

Jedním z hlavních hledisek je fakt, kdo a jakým způsobem bude běžecký pás využívat. Jiný model využije netrénovaná osoba a jiný zase aktivní sportovec. Mezi další hlediska paří druhy modelů nebo vhodně zvolená běžecká plocha.

Motorový běžecký pás nebo model bez motoru?

Běžecké pásy bezmotorové – jsou určené především pro rychlou chůzi. Do pohybu je uvedete vlastní silou. Jsou cenově přijatelnější, mají jednodušší konstrukci, nemají možnost elektronického nastavení sklonu.

 bezecky pas_nejsport.cz

Běžecké pásy motorové – pohání je elektromotor. Je tedy potřeba elektrické napájení. Snadno u nich nastavíte rychlost a u většiny modelů také sklon pásu. Umějí měnit tréninkové profily, udržují vámi zvolené tempo. Mezi nevýhody patří vyšší pořizovací cena. Mají pro vás však daleko více přínosů než pásy bezmotorové. Sílu motoru vybírejte podle vaší hmotnosti a četnosti tréninku.

Výběr běžecké plochy

Její velikost má vliv na komfort během pohybu a také určuje maximální rychlost pohybu. Pro chůzi nebo pomalejší běh jsou vhodné pásy se šířkou do 40 cm. Pro větší rychlost a kondiční běh jsou určené pásy se šířkou 45–48 cm. Nejvíce se však prodávají pásy se šířkou nad 50 cm. Ty nabízejí pro běh komfortní a bezpečné podmínky při jakékoli rychlosti.

A co délka běžecké plochy? Ta souvisí s především výškou osoby, která bude běžecký pás do paneláku používat. Vliv má samozřejmě také rychlost běhu. Čím bude běh rychlejší, tím má člověk delší krok a pak potřebuje delší běžeckou plochu. Pro střední rychlost je ideální délka 140 cm. Délku 150 cm využijete pro běh 10 km/h.

 bezecke pasy_nejsport.cz

Sklon běžecké plochy

U většiny běžeckých pásů se dá sklon měnit. U levnějších modelů jej nastavíte manuálně – změníte výšku nožiček. Další modely mají tlačítka na displeji nebo dokonce programy podle zvolené trati. Můžete tak simulovat třeba běh po rovině nebo do kopce.

Mezi oblíbené výrobce běžeckých pásů patří česká značka Lifefit, jejíž modelová řada pokrývá hobby i profesionální pásy. Celou nabídku najdete na stránkách výrobce – Nejsport.cz, kde jsou i modely ideální právě do menších prostor. 

Doporučení na závěr – i když jsou běžecké pásy odpružené pro snížení hlučnosti směrem k sousedům doporučujeme pořídit i vhodnou podložku pod pás. 

 

Zdroj foto: pixabay.com/Nejsport.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>