Jaký sport dělat v létě?

 

Ke zdravému životu patří rozhodně sport. Abychom si v létě neuhnali zdravotní problém v podobě úpalu či přehřátí organismu, je v létě třeba sportovat trochu jinak než v zimě.  

V horkých letních dnech zapomeňte na extrémní fyzickou aktivitu. Přesto sportovat můžete. Jde jen o to vybrat vhodný druh pohybu.

cviceni

Letní dny přímo vybízejí k venkovním aktivitám, proto se zaměřte spíše na outdoorové sporty. Na běhání za přímého slunce ale zapomeňte. Když už hodláte v létě běhat, naplánujte si výběh ideálně časně z rána, kdy je venku příjemný chládek. Když podobně intenzivní ranní aktivitu spojíte se správnou stravou, budete mít celý den energie na rozdávání.

V létě je velmi vhodnou aktivitou kondiční plavání. Při plavání se tělo rovná a při střídání plaveckých stylů jsou zapojeny všechny svaly. Jak správně plavat, abyste tělu neublížili se dočtete v tomto článku. Kdyby vám plavání přišlo nudné či příliš snadné, zkuste vodní polo.

Typicky letními sporty jsou volejbal a badminton. Najdete-li vhodné prostředí ve stínu, lze je hrát v horkých dnech. Při obou sportech si zaběháte, zaskáčete a protáhnete celé tělo. Pokud budete hrát pravidelně, předejte ještě jinou aktivitu, která rovnoměrně zatíží celé tělo. Takovým sportem může být třeba jóga. Mimochodem, jóga prováděná venku v příjemném prostředí získává úplně jiný rozměr.

Chcete-li sportovat s rodinou, vytáhněte kolo nebo in line brusle. Obojí je vhodné i pro děti a obojí lze skloubit s pěkným výletem. Koho lákají koně, léto je jako dělané pro vyjížďky na koních, ať už jste začátečník či zkušený jezdec, projížďka louce vás určitě nadchne a rovněž protáhne všechny svaly.

Pokud rádi cestujete a poznáváte krajinu, zkuste nordic walking. Při tomto sportu rozpohybujete celé tělo, upravíte držení těla, zlepšíte kondici.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>