Jaký sport dělat v létě?

 

Ke zdravému životu patří rozhodně sport. Abychom si v létě neuhnali zdravotní problém v podobě úpalu či přehřátí organismu, je v létě třeba sportovat trochu jinak než v zimě.  

V horkých letních dnech zapomeňte na extrémní fyzickou aktivitu. Přesto sportovat můžete. Jde jen o to vybrat vhodný druh pohybu.

cviceni

Letní dny přímo vybízejí k venkovním aktivitám, proto se zaměřte spíše na outdoorové sporty. Na běhání za přímého slunce ale zapomeňte. Když už hodláte v létě běhat, naplánujte si výběh ideálně časně z rána, kdy je venku příjemný chládek. Když podobně intenzivní ranní aktivitu spojíte se správnou stravou, budete mít celý den energie na rozdávání.

V létě je velmi vhodnou aktivitou kondiční plavání. Při plavání se tělo rovná a při střídání plaveckých stylů jsou zapojeny všechny svaly. Jak správně plavat, abyste tělu neublížili se dočtete v tomto článku. Kdyby vám plavání přišlo nudné či příliš snadné, zkuste vodní polo.

Typicky letními sporty jsou volejbal a badminton. Najdete-li vhodné prostředí ve stínu, lze je hrát v horkých dnech. Při obou sportech si zaběháte, zaskáčete a protáhnete celé tělo. Pokud budete hrát pravidelně, předejte ještě jinou aktivitu, která rovnoměrně zatíží celé tělo. Takovým sportem může být třeba jóga. Mimochodem, jóga prováděná venku v příjemném prostředí získává úplně jiný rozměr.

Chcete-li sportovat s rodinou, vytáhněte kolo nebo in line brusle. Obojí je vhodné i pro děti a obojí lze skloubit s pěkným výletem. Koho lákají koně, léto je jako dělané pro vyjížďky na koních, ať už jste začátečník či zkušený jezdec, projížďka louce vás určitě nadchne a rovněž protáhne všechny svaly.

Pokud rádi cestujete a poznáváte krajinu, zkuste nordic walking. Při tomto sportu rozpohybujete celé tělo, upravíte držení těla, zlepšíte kondici.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Gigi napsal:

    podle me se muze delat cokoli ale jen pomaleji a vic u toho pit

    • Gabriela napsal:

      A podle čeho tak soudíte? Já sama na sobě pozoruju, že ačkoli chodím v zimě na bikram jógu v létě cvičit prostě nezvládám. Asi to je tlakem. Jediný sport, který jsem schopna v létě dělat je plavání a když je venku chladněji vytáhnout si kolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>