Jak přírodně odbarvit vlasy?

Stále platí, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Ne vždy jsme ale s tím, co nám příroda nadělila, opravdu spokojené. Pokud toužíte změnit přirozenou barvu vlasů, avšak bez použití běžně dostupných přípravků na bázi chemie, zkuste se inspirovat u našich prababiček. Moc dobře věděly, jakými kouzly dát vlasům svěží barvu i lesk.    

Přírodní barvení vlasů

Máte chuť experimentovat a z brunetky se stát sexy zrzkou nebo oslnivou blondýnkou? Nemusíte hned mířit do drogerie pro chemickou barvu, která vlasy zatěžuje, raději vyzkoušejte zdravější alternativu. Inspirací nám budiž dávná historie. Už v dobách starověku se k odbarvování vlasů užívala henna, která ideálně kryla šediny a dodávala vlasům požadovaný tmavý odstín. Sázkou na jistotu bylo také indigo neboli čerň s modravým nádechem. První syntetická barva na vlasy vznikla až v roce 1907, ale dnes se opět moderní ženy vracejí k osvědčeným přírodním postupům.

Efekt zesvětlení vlasů

Tradičním pomocníkem k získání světlejších odstínů je citrónová šťáva na vlasy. Stačí vzít dva citróny, vymačkat z nich šťávu, přidat pár kapek panenského olivového oleje a připravenou směs nanést na vlasy. Poté můžete pramínky vlasů rozčesat a zesvětlovací vlasovou kúru nechat působit. Prokazatelné zesvětlující účinky na vlasy má i heřmánek nebo naše babičky používaly rebarborový kořen, rozdrcený na jemný prášek a smíchaný s citrónovou šťávou a lžičkou rostlinného oleje. Dříve rebarbora běžně rostla na všech zahradách, a dnes je k dostání v obchodech s bylinkami.

Jak dosáhnout tmavého odstínu vlasů

Chcete mít tmavší vlasy a spoléháte na přírodní postupy? Připravte si nálev ze slupek ořešáku černého (asi 250 ml) a deseti listů vinné révy. Listy je potřeba zalít 205 ml vody a stejným množstvím vína. Tekutinu společně s ořechovými slupkami povařte a po hodině proceďte. Připravený nálev vám poslouží k opláchnutí vlasů po umytí. Ztmavit vlasy můžete i pomocí nálevu z černého čaje nebo už zmíněnou hennou.

Světlana Dočkalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>