Powerplate a osteoporóza

Obávanému onemocnění, při kterém dochází k úbytku hustoty kostních tkání především v oblasti kyčelního kloubu, se lze aktivně bránit například za pomoci cvičení Power Plate. Studie, která byla pro prokázání pozitivních účinků dělána, dokazuje, že při pravidelném cvičení došlo o zvýšení hustoty kostní tkáně v kyčelním kloubu až o 1,5%

Pozitivní účinky ale byly zaznamenány i v souvislosti se zvýšenou svalovou silou a zlepšením kontroly tělesného postoje. Cvičení, známé také jako whole body vibration, prováděné na klasickém zařízení Power Plate, je důležité především u žen po menopauze, u kterých je obvykle úbytek kostní hmoty nejrapidnější.

Cvičení tak nabízí dostupnou alternativu pro stárnoucí generaci, jak moci aktivně bojovat s osteoporózou, která dnes postihuje stále více lidí. Hlavním nebezpečím osteoporózy je především hrozba zlomenin v důsledku předčasného řídnutí kostí, která je navíc u starších ročníků hůře hojitelná, a srůst kostí trvá déle.

Na cvičení whole body vibration navíc nemusíme mít vyhrazeno ani příliš mnoho času, úplně postačí přibližně půl hodina několikrát týdně a pohyb zaměřený spolu s vibracemi, jak na horní, tak dolní končetiny těla nám umožní získat jak potřebnou svalovou hmotu, tak se úspěšně bránit snižování hustoty kostí.

Cvičení na Power Plate teď v rámci speciálních letních cen pořídíme za poměrně příznivé cifry. Při objednání deseti lekcí, stojí jedna lekce devadesát korun, celkově tedy zaplatíme 900 Kč. A navíc v rámci letního programu můžeme využít akce kardio zdarma. Rezervaci můžeme navíc provést online a cvičit přesně v ten čas, který nám vyhovuje.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>