Jak pečovat o chodidla

Zatímco se o ruce poctivě staráme a věnujeme jim pravidelnou péči, chodidla mnohdy zanedbáváme. Chodidla přitom často bývají suchá, popraskaná a nevzhledná.

Naše nohy denně mohou vyprodukovat i 2 deci potu. Chodidla ale přitom nejsou vybaveny velkým počtem mazových žláz, a tak se kůže na nich rychleji vysušuje. Proto je velmi důležité se o chodidla pravidelně starat a ošetřovat je.

chodidla_sandale

Pokud nejsou vaše chodidla extrémně zanedbané, péči o ně zvládnete i doma, bez nutnosti návštěvy odborné pedikúry.

Jak se o chodidla starat? 

Jednou nebo několikrát týdně je dobré ponořit chodidla alespoň na 10 – 15 minut do vlažné lázně. Do vody můžete přidat lžíci koupelové soli, lžíci octa, vymačkanou šťávu z citrónu nebo třeba heřmánek.

Po vynoření chodidla lehce osušte a odstraňte zrohovatělou kůži žiletkou či pemzou.

Pokud používáte, ošetřete chodidla peelingovým krémem. Nakonec je opláchněte vodou.

Dokud jsou nehty změklé, je dobré se věnovat jejich úpravě, je to snazší než je zastřihávat, když jsou vysušené. Jakmile dosáhneme požadovaného tvaru a délky, je čas nanést na nehty lak, ať už ten ozdobný, či regenerační.

Na závěr bychom chodidla měli promazat hydratujícím krémem. Použít můžete i výživné krémy hodící se i na obličej, používejte především přípravky s aloe vera nebo jojobovým olejem.

Pozor! Nezapomeňte všechny použité nástroje vydesinfikovat, abyste zamezili případnému přenosu infekce.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Karel napsal:

    hezké nohy na fotce :-)))

  2. Silva napsal:

    Souhlas, hezky upravené nožky na fotce. Taky si ráda lakuji nehty na nohou, vypadá to přitažlivě :) Pravidelně dostanou koupel se solí, masáž, pemzu (teď ji svědčí Calypso), zábal, dávku krému a lakování. A nožky mě za odměnu nesou světem hodiny a hodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>