Jak na artrózu

Ranní ztuhlost, bolesti kloubů a zad. To je častý denní chléb velké části populace. Pokud máte tyto potíže i vy, nečekejte a udělejte něco pro své zdraví.

Artróza či osteoartréoza je kloubní onemocnění, u kterého dochází k poruše obnovy kloubní chrupavky a ke změnám kostí a přilehlých měkkých tkání. Může postihnout všechny klouby našeho těla a snižuje celkovou pohyblivost.

Kdo jí trpí? 

Toto onemocnění postihuje neuvěřitelný počet lidí a je nejčastějším kloubním onemocněním. V generaci 50-ti letých je osteoartrózou postiženo 80 % obyvatelstva. V kategorii 65 až 74 let postihují různé formy osteoartrózy až 90 % populace. Četnost výskytu sice stoupá s věkem, ale vzhledem k velkému množství sedavých zaměstnání, menšímu pohybu a špatným stravovacím návykům trpí těmito problémy stále více mladší lidé.

Příčin tohoto onemocnění je hodně. Od genetické dispozice, přes metabolické poruchy, po kloubní záněty či přílišnou zátěž. Velice častou příčinou je však nadváha a špatná výživa.

Hýbejte se

V případě, že se trpíte artrózou, určitě nepodceňujte pohyb. Doporučují  se krátké procházky, plavání, jízda na kole či rotopedu a také léčebná tělesná výchova. Spolu s pohybovou terapií se doporučuje i fyzikální terapie, jako je elektroléčba, akupunktura, magnetoterapie či laseroterapie.

Doplňky stravy

Léčba artrózy je poměrně zdlouhavá, a zatím nejde zcela vyléčit. Existuje však již řešení v podobě doplňků stravy. Přípravek Remobil Complex obsahuje v každé tabletce ideální poměr živin, které aktivně napomáhají k regeneraci chrupavek a zároveň kloub chrání. Již po pár týdnech je možné pozorovat úlevu při činnostech, u kterých předtím klouby bolely. Kloubní výživa Pemomed je prověřena stovkami spokojených pacientů a přispívá je snížení nepříjemné bolesti kloubů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>