Tancem k lepší postavě

Máte ve zvyku na začátku dovolené, když konečně na chvilku vypnete, zabloudit v myšlenkách i k novoročním předsevzetím? Záleží samozřejmě na tom, o čem byly :-). Ale pokud se týkaly hubnutí, většinou právě o dovolené s povzdech konstatujeme, že to letos zase úplně nevyšlo na sto procent.

Je pravda, že za těch pár dní už s tím těžko něco uděláme, ale celkově tajemství úspěchu není v tom udělat to rychle, ale pokusit se najít způsob, který nám umožní zachovat si postavu, se kterou budeme spokojeni dlouhodobě.

O jídelníčku a jeho dlouhodobé úpravě tu již bylo napsáno hodně, ale nepůjde to ani bez potřebného pohybu. Je sice pravda, že v práci nebo z práce do práce se naběháme více než dost. Jenže tenhle způsob pohybu nám nepřinese tentýž efekt jako cvičení, které umí vedle posílení svalů, vyplavit do těla i potřebné endorfiny – hormony štěstí.

Málokdo se ale donutí chodit pravidelně do posilovny nebo chodit ven běhat, kór při aktuálních výkyvech počasí, kdy teploty běžně skáčou o dvacet stupňů nahoru a dolů, takže jim netřeba konkurovat ještě vlastní aktivitou. Ale co tahle zkusit tanec?

Není tím míněn taneční kurz, i když i ten může být patřičně motivační, jenže ne pro každého časově či prostorově dostupný. K tomu abychom ale mohli věnovat pár minut denně tanci, nám postačí pouze hudební přehrávač, trocha prostoru a většinou i soukromí :-)

Nemusíme předvádět kdoví jaké taneční kreace, stačí si pustit svou oblíbenou hudbu, nejlépe rytmičtější a pár písniček protančit jako na párty. Před tím, než se do tance pustíme, je vhodná i malá rozcvička, abychom uvolnili svaly. Postačí třeba na některou pomalou písničku na úvod…

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>