Jak na bolest hlavy? Akupresurou!

Akupresura je léčebná metoda, kterou se zabývali lékaři v Číně již před několika tisíci let. Lidé ji však nevědomky využívali ještě mnohem dříve…

Když máme unavené oči, tiskneme si kořen nosu, když chceme zabránit kýchnutí, automaticky přiložíme ukazováček na bod pod nosní přepážkou a při bolesti hlavy zase tlačíme konečky prstů k spánkům.

Ještě než sáhnete po prášku

Právě bolehlav je jednou z potíží, které se pomocí akupresury léčí nejčastěji. Přinášíme vám pár rychlých a snadných tipů, jak (nejen) bolest hlavy zmírnit, někdy dokonce odstranit. Pokud provedete masáž správně, měli byste cítit, jak bolest pomalu ustupuje. Ne vždy samozřejmě odezní, rozhodně byste ale akupresuru měla vyzkoušet ještě před tím, než spolknete prášek.

Migréna, bolest hlavy při únavě a nachlazení – bod, který budete tisknout, se nachází na pravé ruce, a sice mezi palcem a ukazovákem zhruba tam, kde končí rýha v pokožce, když oba prsty přitisknete k sobě. Místo poznáte tak, že je citlivější na bolest než jeho okolí. Tisknutím tohoto bodu lze zmírnit také bolest zubů, ramen, páteře, jeho masáž pomáhá také při alergii nebo při celkové únavě.

Bolest šíje, bolest hlavy spojená s bolestí krční páteře a zad, závrať, unavené oči – tyto obtíže by měly alespoň částečně ustoupit po masáži akupresurního bodu, který se nachází na vnitřním konci obočí.

Bolestivý tlak v hlavě – tlačte na bod na vrcholu přední části hlavy. Masáž všech bodů provádějte přibližně po dobu pěti minut, tlak střídavě zvyšujte a uvolněte. Stlačení by mělo trvat přibližně pět sekund, uvolnění tři sekundy.

Akupresura je šetrná metoda, přesto by její neodborné a příliš hrubé provádění mohlo uškodit některým oslabeným osobám. Pokud jste těhotná, nebo trpíte onemocněním srdce, ledvin, plic, jater či jinou vážnou chorobou, spojenou s celkovým zeslabením organismu, zkonzultujte raději terapii za pomoci akupresury s lékařem.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Irena napsal:

    Dobrý den co dělat při každodenní bolestech hlavy ,tlak hlavně ve spáncích děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>