Jak se zbavit alergie? Pomocí bylin!

Alergiemi trpí stále více lidí. Za alergii je označována přehnaná reakce imunitního systému na látky, s nimiž se ve svém okolí běžně setkáváme. Příčinou reakce může být více, znečištěné životní prostředí, strava, obsahující hodně konzervantů, barviv a ochucovadel, nebo také oslabená imunita, či parazitální zátěže. Alergenem, tedy látkou vyvolávající alergickou reakci, může být snad kromě čisté vody takřka cokoli.

alergie

Nejčastěji se jedná o roztoče, prach, v tomto období pyl a výjimkou nejsou ani alergie na slunce, či na chlad.

Projevy alergie bývají nejrůznější intenzity od velmi mírných až po ty životu nebezpečné. Žádné by se však neměly zanedbávat. Pomoc nabízí jak medicína, tak přírodní prostředky.

To, že rostliny mohou léčit, víme od nepaměti. Když je nám špatně od žaludku, uvaříme si heřmánkový nebo mátový čaj. Také bylinky, které běžně používáme při vaření jako koření (tymián, oregano, bazalka a další) patří většinou také mezi léčivky.

I když účinnost a bezpečnost protialergických léčiv se neustále zlepšuje, počty diagnostikovaných alergií přesto neustále stoupají. Nelze jednoznačně říct, zda je tento stav důsledkem selhání moderní medicíny, nebo zda si za něj můžeme sami. Ať je to jakkoli, část veřejnosti některým léčivům na alergie a ekzémy nevěří a hledá řešení spíše v tzv. alternativní medicíně, kam spadá i léčba rostlinami.

Protože se za příčinu těchto onemocnění považuje to, že je náš organismus znečištěn různými nežádoucími, a mnohdy jedovatými látkami pocházejícími z našeho okolí, považuje se za nejdůležitější krok detoxikace organismu.

Jaké byliny pomohou?

Detoxikační kúry jsou zaměřeny především na očištění jater, protože v těch se tyto jedy nejvíce usazují. Za nejúčinnější rostlinné přípravky pro tento účel jsou léčiteli považovány ostropestřec, měsíček, nebo také měsíček, rozmarýn a žito.

Dále je potřeba regulovat imunitu tlumit alergické reakce v dýchacích cestách i na pokožce. Mezi takováto přírodní antihistaminika patří mimo jiné černý rybíz, černý bez, žampion blazeův či bazalka posvátná.

Pro ty, kteří trpí zahleněním dýchacích cest se osvědčily bylinky na odkašlávání, jako jitrocel, sléz nebo divizna.

Všechno má svůj čas, a protože ani nástup účinku těchto bylin není okamžitý, je potřeba užívat dlouhodoběji. U sezónní alergie na pyly či plísně nasazujeme kúru pokud možno ještě před začátkem své pylové sezony a pokračujeme, dokud náš alergen z ovzduší nezmizí.

U celoročních alergií se doporučuje pravidelná léčba, ta by se měla skládat ze dvou- až tříměsíčního období a následné dvouměsíční pauzy.

-MM-

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>