Kde vzít energii na letní radovánky?

Láká vás strávit léto aktivně, ale chybí vám k tomu energie? Nepomáhá vám ani osm hodin spánku a nenakopne vás asi ranní káva? Pak vězte, že existují i jiné způsoby jak načerpat během dne energii. Francouzský server Gentside popsal hned několik možností.

Místo kafe jablko

Ačkoli většina lidí považuje ranní kávu za nejúčinnější prostředek k nastartování dne, není tomu tak. Káva je schopná nás povzbudit mentálně, ale nemá žádný vliv na fyzický stav. Místo kávy si raději dejte po ránu jablko. Jeho ovocný cukr tělu dodá energii.

Vlažná voda osvěží více

„Než bych si dal ráno místo kafe jablko, proberu se raději studenou sprchou.“ Opět zbystřete. Studená sprcha stimuluje krevní oběh a zvyšuje svalové napětí, zároveň ale snižuje tělesnou teplotu, čímž tělo připravuje na spánek. Mnohem povzbudivější je dát si sprchu o 38 stupních Celsia, která náš organismus povzbudí – ovšem pouze tehdy, když netrvá déle než deset minut.

Jezte střídmě

Přes den příliš nejíte, ale pak vás dostihne hlad a vy máte najednou pocit, že žaludku potřebujete dodat pořádnou porci a že díky tou budete mít zase energie na rozdávání? Omyl. Bohatýrské jídlo nutí organismus pracovat více, než je nutné a proto se naopak budete cítit zase unaveni. Proto buďte v jídle střídmí.

Odpolední šlofík

Chodíte si po obědě dát hodinkového šlofíka, abyste byli do druhé půle dne fit? Hodina je bohužel příliš, po probuzení se tak můžete cítit více unaveni, než jste byli před ulehnutím. Pokud si na chvíli lehnout musíte, dopřejte si jen 20 minut.

Vitamíny jen přírodní

Poradil vám někdo, že když jste unavení, máte zvýšit příjem vitamínů, a tak si přes den dáte hned několik vitaminových bonbónů? S potravinovými doplňky to moc nepřehánějte, některé jsou ve vysokých pro zdraví naopak škodlivé. Mnohem lépe uděláte, když tělu dodáte vitaminy přirozenou cestou.  Jezte hodně ovoce a zeleniny a čas od času vypijte minerální vodu.

Sportem k větší energii

Sportujte. Kvůli sportu se rozhodně nebudete cítit ještě unaveněji. Jestliže vám bude sport zpočátku připadat unavující, pak dopamin, serotonin, endorfin a adrenalin, které se při něm uvolňují, ovlivňují váš stav a dodají vám stále více energie. Věnujte se tedy pravidelně fyzické aktivitě a zvykejte postupně tělo na námahu.

Zdroj: ČTK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>