Jak vybavit domácí posilovnu?

Chcete být nejen zdraví, ale současně vypadat dobře? Venkovní sporty vám nic neříkají a návštěva veřejného fitness centra je pro vás tabu? Necítíte se při cvičení ve společnosti jiných lidí dobře? Nezoufejte, i vy můžete již toto léto přivítat v té nejlepší kondici. Stačí zařídit domácí posilovnu a začít pravidelně cvičit.

Cvičení v domácí posilovně přináší celou řadu výhod. Na počátku je zapotřebí větší investice, ale protože ušetříte na vstupném, nejste omezeni otevírací dobou a k tomu ušetříte čas, který byste strávili na cestě do a z fitness centra. Když navíc budete vědět, že máte posilovnu hned za dveřmi, bude snadnější se ke cvičení přimět.

Posilovna by měla být umístěna v samostatné a dobře větratelné větší místnosti. Prostory s nízkým stropem bez možnosti větrání je na místě vybavit klimatizací. Důležitý je také výběr podlahy, vhodné jsou ty z odolného a snadno udržovatelného materiál. Vhodný je laminát, dřevo či PVC. Abyste si podlahu nepoškodili, je důležité ji chránit speciálními podložkami, které kromě škrábanců navíc tlumí nárazy.

Jak správně vybavit domácí posilovnu?

Vybavení domácí posilovny záleží na velikosti místnosti, vašich požadavcích a samozřejmě na finančních možnostech. Před nákupem vybavení byste si měli, kdo všechno bude posilovnu využívat a jaké jsou cíle.

Základem by měly být tři hlavní zóny, tedy prostor pro strečink, aerobní zónu a část posilovací. Pro aerobní zónu jsou vhodné ortoped či crossový trenažér. Pokud nemáte pro tyto stroje místo nebo nejsou vašimi favority, vystačíte si i se švihadlem. Pro posilování je dobré si již několik strojů pořídit.

Pokud chcete posilovat břicho, břišní svaly či záda, pomůžou vám posilovací lavice. Na ty myslete při vybavování již na začátku, jsou totiž poměrně velké a zaberou mnoho místa.

Kromě posilovacích lavic a posilovacích věží, není na škodu pořídit i bezpečná bradla, která jsou ideální pro cvičení s vlastní hmotností těla.

Abyste cvičení střídali, nestalo se stereotypním a neomrzelo vás, pořiďte si cvičební doplňky. Chybět by vám neměla karimatka, na které můžete provádět strečink a sejdou se i činky. Zejména ženy pak ocení ortopedické míče, muži třeba bosu podložku či boxovací pytel.

Pak už nezbývá než si pořídit vhodné oblečení a obuv. Pokud po vybavení celé posilovny nemáte financí nazbyt, zaujmout by vás mohly cenově výhodné tenisky, které podobně jako ostatní vybavení můžete zakoupit online.

Tip: U zařizování domácí posilovny myslete na hudbu. Hudba totiž může být skvělým stimulem pro cvičení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>