Probuďte zimní spánek pohybem

Chlad, mráz a sníh nás láká maximálně do postele, natož pak do posilovny. Ale na trh přicházejí nové druhy sportů, které vás určitě vyženou z vyhřátých pelíšků.

Aktuální trendy nehýbou pouze světem módy. Horké favority pro každé roční období má i oblast fitness a wellness. Chcete být neustále v obraze? Přinášíme vám ty nejnovější trendy.

Nahá jóga

Jak už název napovídá, jde v podstatě o klasické cvičení jógy – jen s tím hlavním rozdílem, že jsou všichni účastnící nazí. V originále Naked yoga je nový trend ve cvičení, který k nám přichází z Ameriky a už má mnoho příznivců, ale přibývá i kritiků, již cvičení zpochybňují a nevidí důvod, proč cvičit jógu bez šatů. Příznivci vidí jako hlavní filosofií nahé jógy oslavu chrámu těla. „Cvičení navozuje pocit fyzické i psychické svobody. Rituál nahé jógy je unikátním prostředím pro vyjádření své tělesné podstaty beze studu, bez soudů o tom, co máme na sobě a jak vypadáme. Pomáhá nám znovu ocenit své tělo a živou energii v každodenním životě,“ vysvětluje pro server IDnes.cz Julie Gaia Poupětová, která kurzy v ČR vede.

Cvičení se nějak neliší od jógy klasické. „Hlavní výhodou a předností tohoto cvičení je nahota – nejen, že se ještě více u cvičení uvolníte, ale budete muset překonat vlastní stud, což vám umožní nahlížet na své tělo úplně jinak,“ říká Pavlína, jedna z absolventek kurzu nahé jógy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>