Obličejová gymnastika – rozhýbejte tvář

Směřujete při cvičení svůj radar výhradně na břicho a stehna? Děláte chybu, zaměřit se na určité partie samozřejmě můžete, ale úplně zapomínat byste neměla na žádný záhyb svého těla. Hádejte, na které svaly se zapomíná nejvíc? Na ty obličejové!

Drtivou většinu lidí by v životě nenapadlo, že by měli svůj obličej nějak procvičovat. Když se pak objeví vrásky a povislá kůže, skupují vyděšené ženy drahé krémy a nechávají se pumpovat botulotoxinem. Tohle šílenství si ale můžete ušetřit nebo alespoň výrazně zpomalit mnohem šetrnějším způsobem (šetrnějším k vaší pleti – o peněžence ani nemluvě)!

 

Už to umíte, jen potřebujete trénink

Možná zní obličejová gymnastika vznešeně, ale v podstatě ji praktikujete dennodenně, když se z plna hrdla smějete, děláte ksichtíky na malou neteř, nebo se divoce hádáte s přítelem. Každý pohyb v obličeji napíná určité svalstvo a kdo divoce gestikuluje a otevřeně dává najevo emoce, je na dobré cestě k pružnému obličeji. Jenže tohle bezděčné cvičení nestačí, protože je často příliš jednostranné. Pokud se často mračíte stejným způsobem, může se vám naopak právě proto usadit mezi očima nehezká vráska. Dejte proto svému obličejovému svalstvu řád a zanedbávané svaly konečně rozpohybujte. Jak přesně, v tom vám nejlépe poradí profesionál.

 

Některé kosmetické salóny (například Neuwi) vám nabídnou začátečnickou lekci, kde vás upozorní na případné nedostatky. Zaplatíte za ní kolem stokoruny a cvičení pak můžete vesele praktikovat sama, takže investice se určitě vyplatí. Aby se efekt znásobil, můžete vaši snahu doprovodit lymfodrenážní masáží obličeje nebo tzv. pasivní obličejovou gymnastikou, kterou za vás v salónu odpracuje speciální přístroj.

 

Zlikvidujte, co vás trápí!

O žádných podobných službách jste ve vašem okolí nezaslechla? Tak se klidně pusťte do obličejové gymnastiky na vlastní pěst. Buď si sežeňte příručku s podrobným návodem, jak na to (třeba Obličejová gymnastika podle Dr. Rudolfa Drobila), nebo začněte jednoduše s následujícími triky podle toho, které neduhy vás nejvíce trápí:

vrásky kolem očí: vykulte oči jak nejvíc to jde, rychle mrkejte (tím podpoříte lymfatický oběh kolem nich)

povislá víčka: povytáhněte prstem obočí a pomalu mrkejte

vrásky kolem úst: semkněte rty jako při polibku

povislé koutky: nafoukněte tváře, nasaďte úsměv široký až ke spánkům

dvojitá brada: roztáhněte rty co nejvíc do stran (vyslovte široké „é“) a vysuňte spodní ret dopředu a dolů

Celý obličej protáhnete, když vytřeštíte celý obličej, pusu otevřete a vypláznete jazyk (klidně si přitom i zařvěte). Perfektním tréninkem jsou také jazykolamy se střídavými samohláskami, které budete číst nahlas s přehnaným výrazem.

 

Všechny cviky byste měla držet napjaté asi 10 vteřin a několikrát opakovat, celé cvičení by vám mělo zabrat asi čtvrthodinku denně (nejlépe ráno nebo před spaním).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>