Chůzí k lepší kondici

Chůze je nejpřirozenější a zároveň nejvíce opomíjený pohyb ze všech.

Raději si užíváme výdobytky civilizace než bychom šli „po svých“ do práce a na nákupy. A pak se taky vymlouváme na nedostatek času. Pravdou ale je, že kdo si chce čas udělat, tak si ho udělá. Chce to jen trochu vůle a motivace než si člověk odvykne na auta, MHD a výtahy.

Začít chodit pěšky do práce a o víkendech objevovat krásy české přírody na pěších výletech je úplně zadarmo. Ano, stačí tak málo a budete znovu v kondici. A než se nadějete, staré kalhoty už neoblečete.
Důležitý je cíl

Stanovte si metu, které chcete dosáhnout. Rádi byste zdolali MontBlanc? Chcete se příští rok účastnit pražského půlmaratonu? Nemusíte běhat ani navštěvovat třikrát týdně posilovnu. Stačí jenom svižně chodit a kondičku máte zpět. Vidina cíle vás bude udržovat v nabuzeném stavu mysli.
Kvalitní obuv je základ

Není potřeba vyhledat si tv shop, abyste sehnali drahé sportovní vybavení. Na druhou stranu se určitě vyplatí mít kvalitní obuv a na té šetřit nemusíte. Problémy s plochou nohou potkali už skoro každého.Tv shop vám v takovém případě vyjde vstříc s fitness obuví Walkmaxx Basic. Při časté chůzi nebudou vaše klouby ani záda trpět, což je pozitivní zpráva.
Osobní a vnější motivace jako tahoun

Někdo si vymýšlí osobní motto, jiný před sebou vidí o číslo menší kalhoty a další chce získat zpátky kondici. Motivací může být konečný cíl, ale i podpora okolí, protože – věřte tomu nebo ne – ze začátku vás chození bude bolet. Když nachodíte denně okolo šesti kilometrů, bude chvíli trvat, než si vaše tělo zvykne a začnete hubnout. Aby šlo všechno jak po másle, jsou k tomu potřeba dobří přátelé, kteří vás podpoří. A hlavně osobní motivace!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>