Zdravý životní styl má být radost, ne povinnost. Přijďte se inspirovat na Festival Evolution

Zdraví je zrcadlem našeho stylu života. Jak se stravujeme, odpočíváme, zda máme dostatek pohybu a jestli jsme spokojení jsou faktory, které vypovídají o tom, jak žijeme. Festival Evolution, který se bude konat o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích, je inspirací pro všechny, kterým není lhostejné, jakým způsobem a v jakém prostředí žijí.

O kvalitě potravin a významu pohybu pro život se mluví neustále, ovšem jedním z nejvíce podceňovaných faktorů zdravého životního stylu je psychika. Neustále někam spěcháme, podceňujeme význam spánku a pro starosti nemůžeme ani spát a odpočinek u nás vypadá tak, že brouzdáme po sociálních sítích, které nám na dobrém rozpoložení nepřidají. V současné době si málokdo dokáže najít čas sám na sebe. Pokud se teď trošku poznáváte, zkuste na chvíli zastavit a udělejte si čas na návštěvu Festivalu Evolution.

zdrave potraviny

Ten se totiž věnuje zdravému životnímu stylu a je inspirací pro všechny, kteří přemýšlejí prostě #prostejinak. „Na festivalu najdete nejnovější produkty zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky i praktické ekologické výrobky do domácnosti. A stranou nezůstanou ani novinky z oblasti výchovy a osobního rozvoje nebo témata, která vám umožní nahlédnout do sfér mimo každodenní realitu,“ říká Ctirad Hemelík, zakladatel Festivalu Evolution, který se letos bude konat popatnácté. 

Kdo festival zná, tak ví, že pozadu nezůstane ani programová nabídka. Během tří dnů vystoupí na sedmi pódiích téměř 200 účinkujících. Kromě přednášek, seminářů a uměleckých vystoupení jsou připraveny také konzultace a poradenství, kuchařská dema, ukázkové lekce, praktické workshopy nebo programy pro děti.

Pohybem do vlastního těla

Pohyb hraje v našem životě zásadní roli a ovlivňuje kvalitu našich životů. Díky němu se můžeme uvolnit, odplavit stres a působí skvěle i proti únavě. Na Festivalu Evolution si můžete vybrat z množství přednášek nebo seminářů věnující se pohybu. Jednou z nich je unikátní přednáška Kateřiny Macháčové, zakladatelky iniciativy Pohyb pro život. Představím vám cvičení inspirované principy vývojové kineziologie. Dozvíte se, proč funguje a jak jednotlivé cviky ovlivňují tělo, mozek i duši. Některé si společně vyzkoušíme a domů si odnesete návod, jak je zařadit do každodenního života. Ukážu vám, že se vyplatí věnovat pozornost vlastnímu tělu, a že pečovat o tělo nemusí být nic složitého – jen několik minut pohybu denně totiž může změnit váš život,“ říká lektorka Kateřina Macháčová.

evolution_prednaska

Neméně zajímavá bude přednáška lékaře Radana Gocala vysvětlující systém a důležitost zdraví a léčení příčin nemoci, a to na základě využití přírodních látek i poznatků fyziky a kvantové fyziky. Ale to rozhodně není vše…

Nákupy i skvělé jídlo

Ať už se rozhodnete vyrazit na festival za programem, který jen tak někde nemáte šanci navštívit, nebo za nákupy, tak energii můžete dobít v některé z fair trade kavárniček nebo ve food zóně, kde jako vždy můžete ochutnat i dobroty, na které byste si doma třeba netroufli. Na své si zde přijdou všichni, protože v nabídce nebudou chybět ani bezlepková nebo veganská jídla. 

Na festival s sebou vezměte i děti, připraveny jsou pro ně tvořivé dílničky, workshopy, ale také hlídací koutek. Nebude chybět ani prostor pro přebalení a nakrmení nejmenších. Více informací o Festivalu Evolution najdete na www.festivalevolution.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>