Vyzrajte na jarní únavu

Nic se vám nechce, cítíte se unavení a bez elánu? Pak na vás nejspíš padla jarní únava. Odhaduje se, že jarní únava postihuje každé jaro přechodně tři čtvrtiny populace. Máme pro vás dobrou zprávu, jarní únavu lze zmírnit a sice správnou stravou, dostatečným přísunem tekutin a správnými vitamíny.

zivani

V období, kdy se cítíme unavení, je důležitý dostatek tekutin, hlavně vody a bylinkových čajů.

Jaké vitamíny přidat do jídelníčku?

Mimo pitný režim je důležité do jídelníčku zařadit stravu bohatou na vitamín C, který zvyšuje odolnost organismu.

Další příčinou jarní únavy malý přísun vitamínu A (najdeme jej v mrkvi, rajčatech a mléčných výrobcích).

Dalším vitamínem, který je na jaře třeba doplnit je vitamín D. Do těla se dostává podobně jako vitamín A ve formě provitamínu. K jeho přeměně na klasický vitamín je však třeba sluneční záření, a právě toho se nám na jaře moc nedostává. Jedním z nejlepších zdrojů tohoto vitamínu jsou ryby a zejména rybí tuk.

Vynechejte těžká jídla

Vynechejte z jídelníčku těžká, tučná jídla. Vyhýbejte se mastným a smaženým pokrmům a sladkosti nahraďte ovocem. Chuť na sladké vám zažene kvalitní bio čokoláda.

Řiďte se jednoduchou rovnicí – čím víc ovoce a zeleniny sníte, tím lépe. Dobré je vkládat do jídelníčku první jarní byliny, jako je řeřicha, pažitka či pampeliškové listy.

Jezte goji

Goji (kustovnice čínská) doplňuje stravu o polysacharidy a množství antioxidantů, které podporují imunitní systém, ochraňují tělo před škodlivými vlivy okolí a pozitivně ovlivňují celkový fyzický stav. Výborný doplněk stravy během detoxikace.

Z nutričního hlediska je goji dost možná tím nejhodnotnějším ovocem na Zemi. Kustovnice čínská obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek, například velké množství betakarotenu, vitamín C, B1 a B2 a mnoho důležitých stopových prvky, zároveň je nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých rostlin.

Tradiční čínská lidová medicína používá goji na vyléčení různých nemocí. Přidejte je i vy do svého jídelníčku, budete se cítit vitálněji.

Pečujte i o vlasy

Stejně jako na jaře línají zvířata, reagují na jaro i naše vlasy a padají a padají. Vypadávání vlasů úplně zamezit nejde, lze ale zmírnit intenzitu vypadávání. Pořiďte si účinné vitamíny na vlasy. Dojde k oživení slabých vlasů a vlasy budou silnější a odolnější.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>