Jak jíst zdravě a levně

Také se při nakupování v supermarketu nestačíte divit, kolik musíte za nákup zaplatit, aniž byste měli v plánu příliš utrácet? Chtěli byste jíst zdravě, ale také šetrně k vaší peněžence a rodinnému rozpočtu? Podíváme se tedy, jak udělat náš jídelníček zdravější a hlavně levnější.

Začněte si vařit!

V dnešní době rychlých občerstvení a běžně dostupných polotovarů již ani nepřemýšlíme o tom, jestli chceme trávit hodinu v kuchyni nebo jestli si jenom ohřejeme již předpřipravený pokrm. A zde nacházíme první velkou chybu dnešních dní. Krom toho, že tyto potraviny většinou obsahují velké množství emulgátorů a konzervantů, které nejsou nijak zdraví prospěšné, platíme již za předpřipravený pokrm, který je samozřejmě dražší, než samotné suroviny.

zdrave jidlo_text

Pokud chceme jíst zdravě, měli bychom hlavně vědět, co vůbec jíme. Nejlepší možností jsou zeleninové salátky, do kterých můžeme přimíchat těstoviny nebo také kusy masa. Takto připravený salát nás pro dvě osoby vyjde na nějakých 40Kč. Není nijak náročný a zvládne jej připravit každý. Můžeme si tak dopřát velmi zdravou a hlavně také levnou večeři nebo lehký oběd. Takto námi připravené jídlo bude čerstvé a nebude obsahovat žádné nezdravé látky, neboť budeme jíst pouze to, co si do něj sami dáme.

Nic také nemůžeme zkazit například kvalitním jogurtem, který zamícháme do nakrájené zeleniny. Stačí nám pár rajčat, okurek a paprika. I z těchto pár surovin si můžeme vytvořit jednoduchý oběd nebo třeba svačinu, kterou si bez problémů můžeme vzít s sebou chutné obědy do kanceláře nebo školy.

Michal Hromek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>