Bolest vaječníků

 

S bolestí v podbřišku v oblasti vaječníků se ženy setkávají poměrně často. Bolest vaječníků může často poukazovat na celou řadu závažných onemocnění, nebo může být pouze banálním následkem zácpy či zaražených větrů. Jak však poznat zda se nejedná o vážně onemocnění? Jaká vůbec onemocnění mohou způsobovat bolest?

Co může bolest v podbřišku způsobit?

Ženy nejčastěji trápí bolest v souvislosti s gynekologickými problémy. Může se jednat buď o předmenstrulační a menstrulační bolest, nebo se bolest může projevit jako příčina vzniklého závažného onemocnění jako:

  • zánět vaječníků a dělohy
  • endometrióza
  • zánět slepého střeva
  • rakovina vaječníků
Zánět vaječníků a dělohy

Jedná se o infekční onemocnění, které postihuje dělohu a vejcovody, výjimečně samotné vaječníky nebo pánevní pobřišnici. Onemocnění může být způsobeno chladem, přenosem bakterií během pohlavního styku, porodu, potratu, zavedení pohlavního tělíska či poškození dělohy.

Bolest vaječníků

Endometrióza

Velkou bolest způsobuje endometrióza, což je onemocnění, při kterém se částice děložní sliznice uloží kdekoliv v dutině břišní. Příčiny vzniku tohoto onemocnění zatím nejsou příliš jasné. Možný vliv na její vznik může mít tzv. retrográdní (zpětná) menstruace.

Zánět slepého střeva

Pro zánět slepého střeva je typickou bolestí v pravém podbřišku, která je doprovázena nevolností, zvracením a divným pocitem v oblasti kolem pupíku.

Rakovina vaječníků

Bolest vaječníků však může značit také rakovinu. Ta se označuje za tichého zabijáka, neboť nemá až do pozdních stadií žádné příznaky.

Diagnostika těchto onemocnění

Aby se jednotlivá onemocnění mohla diagnostikovat, musíte sledovat jejich příznaky, které pak přesně popíšete lékaři. Onemocnění lze zjistit z ultrazvukového vyšetření, které může být provedeno gynekologem nebo rentgenologem. Dále se vyšetřuje také moč a krev. Někdy je nutné CT vyšetření nebo cystoskopie.

Diagnostika za pomoci přístroje BICOM Optima

Veškerá onemocnění lze diagnostikovat pomocí biorezonance BICOM optima. Tento přístroj provede celkový screening, označí problémová místa, určí příčiny onemocnění a stanoví vhodnou diagnózu. Oproti různým lékařským vyšetřením je takové vyšetření rychlé, bezbolestné a bez odběrů i vpichů.

Na základě diagnostiky lze poté navrhnout terapii a doporučit vhodná preventivní opatření.

Výhody diagnostického přístroje:
  • bezbolestné vyšetření
  • bez vpichů a odběrů
  • efektivní diagnostika příčin
  • okamžitá léčba

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>