Vytáhněte sáňky a hurá na hory!

…jedem na saních! Že se vám při zmínění radovánek na sněhu tak akorát zaleskne nostalgická slza v oku? Tak dost, naražte si kulicha a palčáky a hurá na hory, vždyť žijete jen jednou!

Sněhu si zdaleka nemusíte užívat jen při ladném kroužení na sjezdovce. Hory v zimě, prostě nádherné, zapomenutelné výhledy na sluncem ozářené štíty, závěje, do nichž můžete bezstarostně padat, útulné chatičky, kde si můžete posedět na svařáku nebo si užít večer před plápolajícím krbem… Chcete o tohle všechno přijít jen proto, že lyžím ani snowboardovému prkýnku zrovna neholdujete? Jenže na zasněžených kopcích si můžete užít spoustu zábavy i jinak, třebaže vám už dávno není deset. Vydejte se po stopách čtyř »es«, díky kterým se od letoška budete na zimu těšit!

 

S jako sáňky!

Ruku na srdce, kdy jste na sáňkách seděla naposledy? Jestli jdete mlhavě do doby, kdy vám třímetrový kopec za domem připadal jako krpál, musíte to napravit. Ve Špindlerově Mlýně můžete uhánět po speciální dráze celé4 kilometry! Žádný výšlap do kopce vás nečeká (na start vás doveze přímo z náměstí autobus), sáňky vám zapůjčí přímo na místě. Úžasné jsou pak noční jízdy osvětlenou dráhou!

 

S jako snowtubing

Na tuhle disciplínu rozhodně vytáhněte celou partu! Snowtubing je jízda na obrovských nafukovacích duších – chytnete se madel a frčíte připraveným korytem dolů. Když pojedete společně s hejnem přátel, smát se budete ještě večer. V některých střediscích vás dokonce nahoru vyveze speciální vlek.

 

S jako skútr

Zahrát si na člena horské služby a brázdit bílé lány na sněžném skútru – za tenhle nápad vám přítel bude líbat nohy. Půjčovnu najdete třeba v Peci pod Sněžkou. Jestli ale chcete něco skutečně extra, dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou za polární nádherou do Laponska. Tam můžete v rámci »sněžné safari« uhánět netknutou přírodou hned několik dnů. Přespávat nebudete v iglú, ale v romantických srubech. Cestu vám zprostředkuje třeba CK Poznání.

 

S jako sněhulák

Pořádáte s kamarádkami decentní čajové dýchánky? Je čas na změnu – vyrazte si do přírody a při tlachání vyhlaste soutěž o nejhezčího sněhuláka! Nezapomeňte s sebou foťák, protože tyhle výtvory z dovolené stoprocentně budete chtít zvěčnit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>