Jak odvodnit organismus 

Máte pocit, že máte nateklé nohy, že se nadměrně potíte? Možná máte zavodněný organismus. 

Voda je součástí lidského těla, bez které bychom nemohli fungovat. Díky ní naše tělo správně funguje. Pokud je však vody v těle příliš, není to dobré, cítíme se nafouklí, nadměrně se potíme a trpíme na otoky nohou a rukou.

zena_caj

Příčin zavodnění může být mnoho. Za všechny jmenujme nedostatečný pitný režim, překyselení organismu, premestruační syndrom, nevhodná strava, hodně soli v potravě, špatná funkce lymfatického systému a mnohé další. 

Pokud je příčinou nemoc, konzultujte léčbu s lékaři. Existují však přírodní prostředky, které mohou organismus odvodnit. 

Upozornění: Odvodnění by v žádném případě nemělo sloužit jako prostředek pro rychlé zhubnutí. Jistě, váha by spadla, nicméně původní hmost byste získali během pár týdnů znovu a pravděpodobně i něco navíc. Pokud užíváte léky na odvodnění organismu, konzumaci přírodních diuretik s lékařem jednozačně zkonzultujte! Chcete-li odvodnit organismus rychle, nebo máte zdravotní potíže a chcete organismus odvodnit, dohled lékaře je také nutný. 

Tipy, jak odvodnit organismus přírodní cestou

Sůl pomáhá organismu zadržovat vodu. Pro odvodnění je tedy potřeba snižit příjem soli. Nestačí však jen trochu méně solit, určitě se vyhýbejte instatním výrobkům. Také uzeniny nejsou vhodnou potravinou. Naopak velice užiteční jsou oves a ječmen. Pro odvodnění organismu je skvělá kořenová zelenina – petržel, celer a pastiňák. Výborným pomocníkem jsou okurky, meloun, ananas, chřest a jablka. Kromě omezení soli, je nutné jíst dostatek potravin s obsahem draslíku a dostatečné množství tekutin.

Při odvodnění organismu je důležitý pravidelný pitný režim (ovšem pozor, nic se nemá přehánět). Na nedostatek přijímaných tekutin totiž tělo reaguje zadržováním vody. Tím si tvoří zásoby na horší časy. Vhodné jsou neperlivé vody, kdo nemá rád neochucené, můžete si je trochu okyselit. Obyčejnou vodu je vhodné doplnit také minerálními vodami a bylinnými čaji. Vhodné byliny pro odvodňování tekutin jsou kopřiva dvoudomá, pýr plazivý, brusinka obyčejná, přeslička rolní či bříza bradavičnatá. 

Velmi vhodné jsou mořské řasy kombu, ty lze použít jako dochucovadlo, do polévek, salátů či třeba luštěnin. Kombu pomůže odbourat tuky a hleny a pomáhá detoxikovat organismus, což je při odvodňování určitě na místě. 

Vhodné je také podpořit odvodnění stimulací lymfatického systému, s tím vám může pomoct lymfatická masáž.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Šárka napsal:

    Jábych byla s odvodněním dost opatrná. Přítel užíval odovodňovače myslím, že v gelu, při hubnutí, ale necítil se vůbec dobře a doktorka pak říkala, že si tímmohl dost ublížit. Že není nad to pravidelně a hodně pít, že to stačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>