Levandulová kosmetika

Léčivé účinky levandule sahají hluboko do historie, kdy byli lidé zvyklí léčit se sami. Dnes má levandule své místo, jak v léčitelství, tak v kosmetice. Užívá se jako doplněk různých kosmetických přípravků i ve své stoprocentní esenciální podobě.

Nalezneme jí na obalech mnohé kosmetiky, především pro její specifickou vůni a pozitivní účinky na pleť. Nejčastěji tvoří součást mýdel, sprchových gelů, tělových mlék, léčivých krémů, koupelnových solí nebo pěn.

Kdo preferuje bio výrobky nebo stoprocentní přírodní kosmetiku může též vybírat z bohatého sortimentu, který zahrnuje obvykle stoprocentní výtažky z levandule, případně v kombinaci s jinými bylinami.

Podobně jako u jiných typů výrobků platí, že čím vyšší podíl levandule kosmetika obsahuje, tím vyšší je její účinnost. Například stoprocentní esenciální olej bez jakýchkoliv dalších příměsí je možné aplikovat přímo na pleť a jeho hojivé účinky jsou velmi pestré.

Levandule působí antibakteriálně, odpuzuje nepříjemný hmyz, pročišťuje vzduch a zklidňuje pokožku. Některé kosmetické přípravky z levandule můžeme užít také k ochraně našeho šatníku před moly, nebo třeba poliček, kde uchováváme potraviny.

Levandule působí také pozitivně na naši psychiku. Kdo viděl levanduli v době jejího rozpuku v létě, kdy tvoří, místo řepkově žlutých polí, bohaté něžně fialové plochy, stačí pár kapek esenciálního oleje nebo koupelnová sůl, a hned jako by se léto vrátilo.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>