5 tipů, jak se cítit zdravěji a ještě ušetřit!

Teplé dny klepou na dveře a mnozí si začínají plánovat, co všechno musí stihnout a co začnou dělat, až se trochu více oteplí. Proč ale s některými předsevzetími nezačít dřív? Máme pro vás tipy, díky kterým se budete cítit lépe, zdravěji a dokonce i ušetříte.

pohoda

Choďte

I ti kdo nemají sedavé zaměstnání se ve svém volném čase příliš nehýbou. Lidstvo hodně zpohodlnělo a hojně využíváme výtahy, auta a jiné dopravní prostředky a to nemluvíme o času, který prosedíme u televize a počítače. Zkuste to změnit, zkuste jít do schodů pro jednou pěšky. Zkuste místo popojetí jedné stanice ten kousek popojít.

Vydejte se do obchodu pěšky, že toho tolik neunesete? No výborně! Alespoň se projdete ještě jednou. Chůze je tím nejpřirozenějším a nezdravějším pohybem, zkuste ji zařadit do běžného denního režimu.

Pijte vodu

Samozřejmě je někdy potřeba doplnit do těla potřebné látky prostřednictvím nějaké minerálky a někdy prostě neodoláme a koupíme si tekutý obarvený cukr. Stále ale platí, že by hlavním zdrojem našich tekuti měla být voda. Nemusíte se jednat o vodu z hor, bohatě postačí ta, co vám teče z kohoutku. Pokud na pití čisté vody nejste zvyklí, zkuste začít pomalu, až budete mít žízeň, dejte si sklenici vody, uvidíte, jak vás osvěží a zachutná.

Nekupujte sladkosti

Nadměrná spotřeba cukru se dnes a denně propírá v médiích. A není divu, cukru totiž lidskému zdraví vůbec neprospívá. Cukr často konzumujeme, aniž bychom si toho byli vědomi. Cukr se totiž přidává do prakticky do všech potravin, od pečiva po nápoje. Proto je namístě omezit kupování cukrovinek. Až vás příště přepadne mlsná, dejte si namísto čokolády raději ovoce

Jezte pomalu

Fastfoody, nejen že výrobky v nich prodávané jsou většinou nezdravé, navíc nás, jak jejich název napovídá, nabádají k tomu, abychom jedli rychle. To je špatně. Zdravé je jíst pomalu a každé sousto důkladně požvýkat. Čím déle budete jíst, tím méně se přejíte.

Neseďte a hýbejte se

Odborníci tvrdí, že sedavý způsob života je stejně nebezpečný jako kouření. Proto je namístě přestat sedět a začít něco dělat. Zkuste více chodit, nebo běhat a přidejte třeba i plavání. Všechno to jsou sportovní činnosti, které lze provozovat bez většího finančního vkladu. Postačí jen tělo, odhodlání a vůli, tak do toho!

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Božena napsal:

    Díky za rady. Pokusím se dodržet.

  2. M. napsal:

    Já mám zkušenost, že čím více sportuji, tím více si tělo říká o zdravé jídlo a o menší porce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>