Léčivý bodlák vždy k dispozici

Každý, kdo se trochu zajímá o bylinkářství nebo zdravý životní styl, už zřejmě slyšel o léčivém bodláku jménem Ostropestřec mariánský (Silybum  marianum). Tato na první pohled výrazná léčivka totiž dovede dokonale ozdravit naše játra a urychlit regeneraci jaterních buněk, které chrání před toxickými látkami.

Díky vysokému obsahu vitamínu E Ostropestřec mariánský chrání celé naše tělo před škodlivým stresem a přispívá též ke správnému fungování metabolismu. Užívání této léčivky také napomáhá udržovat hladinu cholesterolu a krevního tlaku v odpovídající normě.

Jenže ne vždy máme po ruce zmíněnou bylinku. Existují ovšem už i další léčivé preparáty z Ostropestřce, díky nimž je pro nás síla této bylinky neustále k dispozici, a my tak oceníme její účinky v oblasti regenerace jater nezávisle na roční době.

Takový léčivým preparátem je například granulovaný plod Ostropestřce mariánského. Jedná se o produkt bez veškerých přídatných látek (konzervantů, barviv aj.), tudíž nejsou jeho léčivé vlohy vykoupeny nežádoucími účinky různých aditiv.

A co je hlavní výhodou tohoto produktu? Lze si na něm pochutnat nejen samostatně, ale také ho třeba přisypat do jogurtu nebo oblíbeného müsli. Přidat ho podle chuti a fantazie můžeme i do ostatních typů jídel. Hodí se třeba do těsta pro přípravu dalšího pečiva, nebo s ním nápaditě vylepšíme teplou kuchyni, především různé kaše.

A pokud si tento způsob detoxikace organismu zamilujeme, nemusíme se obávat, že bychom museli s jeho užíváním brzy přestat. Ostropestřec je vhodný pro dlouhodobé užívání i pro intenzivní kúry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>