Jaro – ideální čas začít pěstovat microgreens

Možná jste už slyšeli o microgreens, ale možná vám jejich potenciál dosud unikal. Microgreens jsou malé klíčky rostlin, které jsou sklizeny ještě před tím, než dorostou do plnohodnotných rostlinek. I přes svou malou velikost jsou plné živin a poskytují nám plno zdravotních benefitů.

microgreens_devi-puspita_unsplash

Microgreens jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, které jsou pro naše tělo klíčové pro optimální fungování. Mezi nejběžněji pěstované microgreens patří rukola, hořčice, řeřicha, ředkvičky, bazalka, koriandr, ale také hrách či třeba brokolice. Každá z těchto rostlin přináší unikátní kombinaci živin a chutí.

Jedním z největších benefitů microgreens je jejich rychlý růst. Během pouhých 7-14 dní od výsevu můžete začít sklízet první klíčky. Čerstvé, výživné a chutné klíčky tak můžeme mít po celý rok, ať je venku jakékoliv počasí.

Kdy je nejlepší jíst microgreens?

Ideálně kdykoliv, kdy hledáte způsob, jak zvýšit přísun vitamínů a minerálů do své stravy. Můžete je přidat do salátů, sendvičů, na chleba, do smoothies nebo je použít jako dekoraci na různé pokrmy. Jejich atraktivní vzhled, intenzivní chuť a bohatá výživná hodnota udělají z každého jídla zážitek.

Jak pěstovat microgreens doma? 

Pokud se chcete pustit do pěstování microgreens doma, není to vůbec složité. Potřebujete pouze mělký kontejner s odtokovými dírkami (např. zmrzlinovou vaničku), vlhkou půdu a samozřejmě semínka vašich preferovaných rostlin. Postup je jednoduchý – vysévejte semínka, udržujte půdu vlhkou a sledujte, jak vaše klíčky rostou. Během krátké doby budete mít čerstvé microgreens připravené k jídlu.

Proč je právě na jaře vhodné začít pěstovat microgreens?

Na jaře se naše tělo často potřebuje probudit ze zimního spánku a nabrat novou energii. Microgreens nabízejí rychlý a snadný způsob, jak doplnit zásoby živin a podpořit imunitní systém pro nadcházející období.

Pokud hledáte jednoduchý způsob, jak zvýšit přísun vitamínů a minerálů do své stravy nebo jak zatraktivnit běžná jídla, zkuste začít doma pěstovat microgreens – vaše tělo vám za to brzy poděkuje.

-VE-
foto: unsplash

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>