Arganový olej pro zdraví a krásu

V kosmetickém světě je již dobře známý pro své účinky na pleť obličeje, vlasy, ale i nehty. Přírodní arganový olej se lisuje z plodů polopouštního stromu argánie trnité, který roste v severním Maroku, na jeho přípravě přitom závisí i účinky, čím přírodnější, tím více vitamínů.

Účinky arganového oleje nejlépe zpozorujete na pleti obličeje. Obsahuje velké množství vitamínu E a skvalenu, čímž zajišťuje pleti dostatečnou výživu a hydrataci potřebnou pro zachování mladistvého vzhledu. Dokáže si tak poradit s prvními vráskami a zamezit jejich další tvorbě. Používat jej mohou i mladší dámy místo krému, je vhodný na všechny typy pleti. Při nanesení malé kapky oleje na navlhčenou pleť se rychle vstřebává a nezanechává mastný film. Obrovským pozitivem jsou jeho léčivé účinky. Nemusí se ho tedy bát ani lidé, kteří trpí ekzémem, lupénkou či akné. Snižuje také tvorbu kožního mazu, takže ani mastná pokožka není problém.

Na trhu je již množství distributorů pravého arganového oleje z Maroka, je třeba si dát pozor na to, jakým způsobem olej získávají, existuje totiž několik druhů výroby. Z 50 kilogramů sušených arganových mandliček se vyrobí jen jeden litr oleje, jde tedy o výrobu pracnou a zdlouhavou.

Olej se kdysi vyráběl pouze tradiční cestou v domácnostech, kde ho marocké ženy ručně připravovali hnětením arganové pasty.

Později se tato výroba zautomatizovala v ženských manufakturách – olej se zde získává pomocí nerezových lisovacích strojů.

Existuje také výroba pomocí chemické extrakce, kdy se za pomoci chemických rozpouštědel extrahuje velké množství oleje. Takový olej je sice levnější, jeho kvalita je však téměř bez výjimky mizivá. Má nízké množství účinných látek, dokonce se v něm mohou nacházet pozůstatky chemických látek, je sterilně čistý, bez vůně a bez přirozeného zákalu.

Na co si tedy dát pozor, pokud chcete opravdu kvalitní olej v bio kvalitě? V první řadě se orientujte podle vzhledu a vůně, čistý arganový olej pouze jemně voní po oříšcích a má pěknou zlatožlutou barvu, může se v něm nacházet jemný zákal.

Prověřit si můžete i výrobce a distributora a jeho certifikáty, které zaručují bio kvalitu, jako je tomu například u arganového oleje od Arganeol.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>