Zdravotní pomůcky pomohou při starosti o ležícího pacienta

 

Různé zdravotní pomůcky vylepší domácí postel a pomohou, aby se dlouhodobě nemocný pacient cítil lépe.

ruce

Pokud se člověk dlouhodobě stará o osobu blízkou v domácím prostředí, může to být velmi vyčerpávající. Někdy je to dlouhodobý, nekolikaměsíční nebo i několikaletý proces, kdy nemocná osoba skoro celý den proleží. Pro opatrovatele to je psychicky, ale i fyzicky náročné. Pokud si chcete starost o dlouhodobě nemocného alespoň trochu zjednodušit, pořiďte si jednoduché zdravotnické pomůcky, které vám se starostí pomohou. 

Polohovací opěrka zad

Největším problémem při starosti o pacienta v domácím prostředí bývá postel, která většinou není, na rozdíl od nemocniční postele, polohovatelná. Základní zdravotní pomůckou tak je polohovatelná opěrka zad, která se umístí pod polštář a umožňuje pacienta polohovat podle potřeby. Podložka je navíc prodyšná, takže pokožka může volně dýchat.

Servírovací stolek

Další užitečnou pomůckou může být servírovací stolek. V obchodech se zdravotnickými potřebami seženete speciální servírovací stolky pro pacienty podobné těm, které jsou v nemocnicích. K pacientovi je možné je přímo přisunout, odsunout, otočit podle potřeby a podle toho zda je nemocný schopen najíst se a napít se sám nebo ne.

Pomůcky proti proleženinám

Velkým problémem dlouhodobě ležících pacientů jsou proleženiny. Vyskytují se především v místech, kde se kůže dotýká matrace. Pacient se tak během dne musí neustále polohovat, ale ani při té nejlepší péči to někdy nepomáhá. Proto je dobré investovat do antidekubitních pomůcek, které s prevencí proti proleženinám pomohou.

Základem je nafukovací kruh proti proleženinám, ale pokud hledáte komplexnější řešení, pomohou antidekubitní matrace. Jsou prodyšné a přizpůsobí se tělu pacienta. Některé speciální matrace jsou vybavené i vzduchovou pumpou a elektrickým ovládáním a je tak možné je nafukovat a vyfukovat podle potřeby. 

Existuje i řada dalších pomůcek, jako například speciální láhev na pití pro ležící pacienty nebo nepromokavé prostěradlo, které ochrání matraci před nechtěným únikem moči. Nebojte se informovat v obchodech se zdravotními pomůckami, jaké další potřeby vám pomohou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>