Ájurvéda – věda o životě

Název této vědy je odvozen ze slov Ayur – život, dlouhověkost Veda – věda, vědění.

Ájurvéda je 5 tisíc let stará medicína těla a mysli. Je to nejstarší zachovalý systém léčby na světě skládající se z unikátního systému výživy, bylinné terapie, relaxace, jógy, meditace a různých procedur; včetně masáží, detoxikace a regenerace organismu a terapie.

Zabývá se podrobně nejen léčbou, ale i prevencí nemocí. Ájurvéda je od roku 1982 je uznána Světovou zdravotnickou organizací za účinný medicínský systém.

Slavný ájurvédský lékař Vaghbata prohlásil, že moudrý člověk uznává ve všem konání Přírodu za svého učitele.

A právě na těchto principech je Ájurvéda založena. Poskytuje znalosti nezávislé na proměnlivých vědeckých poznáních, ale na neměnných zákonitostech. Cílem Ájurvédy je dlouhověkost, zdraví a životní spokojenost. Ájurvéda se snaží nalézt u každého jedince rovnováhu. Na rozdíl od složitějších systému – jako například tantry nebo jógy – může zdraví a rovnováhy dosáhnout téměř každý ve svém životě, pokud se bude řídit jednoduchými principy ájurvédy.

Hlavním principem Ájurvédy je život v souladu člověka s přírodními zákony. Zabývá se celým člověkem. Cílem je zachování rovnováhy energie v těle – nejdůležitější podmínky zdraví.

Ájurvéda doporučuje individuálně založenou stravu určenou pode konstituce, ročního období a životních podmínek. Tato věda uznává celkovou životosprávu, dechová a jiná cvičení, bylinné přípravky a procedury. Při léčení nemocí nepotlačuje příznaky, ale hledá a léčí jejich příčiny.

Zaujala Vás tato věda a rádi byste se o ní dozvěděli více? Pak i nadále sledujte náš web.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>