Jak být zdravější? Starejte se o svá játra

Stav našich jater se podepisuje na celkovém stavu člověka. Játra jsou orgánem trávicího systému, orgánem látkové výměny a krevního oběhu. Přispívají k celkové rovnováze našeho těla. Játra jsou velmi důležitým a nepostradatelným orgánem a nedbáme-li na správnou životosprávu, zanášíme je nečistotami a toxiny.

ovoce_zelenina

Co způsobuje zanášení jater?

Játra zanáší špatné stravovací návyky, alkohol, tabák, léky, ale také stres. Játra mají úžasnou schopnost regenerace, ale není rozumné na to příliš hřešit. Při jejich přetížení může dojít k mnoha nemocem.

Přetíženým játrům lze ulehčit dvěma způsoby. Prevencí, tedy tím, že vědomě dáváme pozor na to, co jíme a pijeme. Dalším způsobem jak pomoct játrům, je detoxikace jater. Aby se zabránilo oslabení organismu, je nutné vykonávat ji pravidelně.

Proč detoxikovat svá játra?

Zanesená játra mohou způsobovat jaterní či žlučové kameny, kožní problémy a nedostatek energie a nadměrná úvaha.

Jak detoxikovat játra

K regeneraci a očistě jater se doporučuje pití čajů, konkrétně ostropestřce mariánského a kopřivového. Ostropestřec mariánský lze pro očištění jater doporučit všeobecně, má totiž příznivý vliv na jaterní tkáň. Napomáhá při tvorbě a distribuci žluči, a dokonce má vliv na hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Dále se doporučuje konzumace zeleniny, obzvláště té se zvýšeným obsahem betakarotenu. Ideální je také vyhýbat se chemicky upraveným potravinám. Mimo to se doporučuje konzumace panenského olivového oleje, ovoce bohatého na vitamín C, ryby, zeleniny, jater a pokrmů bohatých na vitamín B12.

Sandra Špačková
foto: picjumbo.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>