Co jsou to superpotraviny?

Náš jídelníček ovlivňuje to, jak se cítíme. Zdravé stravování může výrazně ovlivnit kvalitu života. Jak by ale měla zdravá strava vypadat? Co člověk to jiný názor. Ať už ale patříte mezi běžného strávníka, který nepohrdne pořádným steakem, nebo jste vegetariáni či vitariáni, nikdy neuděláte chybu, když do jídelníčku zařadíte superpotraviny.

seminka

Co jsou to superpotraviny?

Superpotraviny jsou vysoce potentní potraviny, které jsou plné koncentrovaných živin. Jedná se rostlinné potraviny, ve kterých jsou obsaženy ve vysoké koncentraci živiny.

Účinnost superpotravin objevili během uplynulých desetiletí vegani a vitariáni, kteří hledali optimální potraviny a přitom objevili chia semínka, acai, avokádo, kokosový ořech a mnohé další.

Mezi superpotraviny ale nepatří jen exotické rostliny, jsou mezi nimi i ty, které běžně rostou u nás. Jaké to jsou? Borůvky, špenát, lněná semínka, šípky nebo třeba vlašské ořechy.

Superpotraviny jsou skvělou podporou pro naši imunitu. Tělu dodávají vitaminy, minerály, proteiny a další důležité látky. Naše tělo může tyto potraviny snadno přijímat a nejlépe zhodnotit. Často dokáží nahradit léky, o umělých potravinových doplňcích ani nemluvě.

Pojďme se na některé podívat z blízka…

Borůvky jsou skvělým prostředkem proti stárnutí, posilují imunitní systém a ničí střevní bakterie.

Vlašské ořechy dodávají mozku energii, působí proti bakteriím a slouží k detoxikaci těla.

Lněná semínka jsou elixírem pro žaludek a střeva. Posilují prokrvení a dokáží udržovat hormonální rovnováhu. V některých jídlech (např. v nákypech) mohou lněná semínka nahradit dokonce vejce.

  • Superpotraviny nám zkrátka pomáhají zůstat v dobré kondici a díky nim vegetariáni, vegani či vitariáni netrpí nedostatkem proteinů, vitaminu B a jiných. Nejlépe fungují při celkově zdravé stravě. Naučte se je používat v každodenním životě a udělejte něco pro své zdraví.

Sandra Špačková
foto: foodiesfeed.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>