Soutěžte o doplněk stravy Möller´s Omega 3

Soutěž byla ukončena. Správná odpověď: a) 1854

Výherci se stali: Markéta S., Irena J. a Šimon T.. Gratulujeme!

Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěži. 

 

Zdraví je v dnešním světe k nezaplacení. Žijeme v uspěchané době, a to se odráží na našem životním stylu. Stále hledáme způsoby, jak své zdraví zlepšovat a upevňovat. Existuje nepřeberné množství potravinových doplňků, které dodají tělu látky nedostatečně zastoupené v našem jídelníčku. Letitá tradice a prokazatelné účinky na lidské zdraví mají třeba dříve nepopulární rybí oleje.

Kolem rybího oleje existuje v české kotlině několik mýtů.

Mýtus č. 1: Rybí olej nechutná dobře a je cítit rybinou
Už dávno ne. To se tvrdilo za dob našich babiček a maminek, dnešní rybí oleje už chutnají zcela jinak. Na trhu jsou k dostání i s příchutěmi. Například citron dokáže rybí chuť velmi dobře utlumit. Olej s citronovou příchutí od Möller’s dokonce získal ocenění „Výjimečná chuť“ od Mezinárodního institutu chuti a kvality v Bruselu (ITIQ). A to v porotě soutěže zasedají i kuchaři z restaurací oceněných michelinskou hvězdou.

Mýtus č. 2: Rybí olej zas není takový zázrak
Naopak. Rybí olej je hodně zdravý. Obsahuje prospěšné omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, které si naše tělo neumí samo vytvořit, a proto mu musí být dodávány ve stravě. Odborné studie potvrzují, že rybí olej, a v něm obsažené látky (omega-3: DHA a EPA), mají prokazatelně dobrý vliv na činnost srdce, mozku a zraku. V některém rybím oleji, například v rybím oleji z tresčích jater, jsou obsaženy také důležité vitamíny A, D a E, které přispívají ke správné funkci imunitního systému (A, D), udržení normálního stavu zraku (A), kostí a zubů (D) a ochraně buněk před oxidativním stresem (E).

Mýtus č. 3: Všechny rybí oleje jsou jeden jako druhý
Rybí oleje se samozřejmě vyrábějí z ryb. Produkt vyráběný z tresčích jater však navíc obsahuje důležitý vitamín D. Ten naše tělo potřebuje obzvlášť v zimním období, kdy sluníčko nehřeje a chřipka má zelenou. U rybích olejů si dávejte pozor, aby obsahovaly dostatečné množství těch správných omega-3 mastných kyselin v denní dávce. Například ve Skandinávii se doporučuje konzumace 1 g omega-3 denně. Zaměřte se na 2 druhy omega-3: EPA a DHA, ty pečují o vaše srdce, mozek a zrak.

Mýtus č. 4: Rybí olej je přežitek, jedl se jen za války
Jedl se nejen za války, ale mnohem dříve. Naši předci věděli, co je pro ně dobré. První zmínky o jeho užívání se objevují v 16. století v Anglii a první vědecké zprávy, že rybí olej by mohl být zdraví prospěšný jsou ze 17. století. My dnes navíc máme spousty výzkumů a studií, které dokazují blahodárný účinek látek obsažených v rybím oleji na naše zdraví.

mollers_rybi olej

A věděli jste, že:

Nejlepší je za studena
Rybí olej skladujte na viditelném místě ve vaší ledničce. Nejen proto, abyste si každý den u snídaně připomněli ranního panáka imunity, ale v ledničce také nehrozí, že by olej časem ztratil své skvělé vlastnosti. Citronovému Möller’s přijdete na chuť sami.

Norský rituál
Nejosvědčenějším způsobem, jak užívat rybí olej z tresčích jater, je zapít ho následně malým množstvím teplého nápoje nebo čerstvou šťávou. Dělejte to vždy před jídlem. Ve Skandinávii jde o ustálený rituál.

Recept na zdravou svačinku
Ačkoliv si Norové ordinují rybí olej k snídani, můžete zkusit přidat si stejné množství i do zeleninového nebo ovocného smoothie ke svačině.

Recept 1: Často se citronový rybí olej přidává do ovocných a zeleninových šťáv. Vezměte jablko, mrkev a červenou řepu. Omyjte a nakrájejte. Vložte do odšťavňovače a po odstředění přidejte pár kapek rybího oleje. Pokud by byla jablka málo sladká, můžete přidat sirup z černého bezu.

Něco i pro děti
Potěšte ty nejmenší jejich oblíbenými piškoty. Dejte jim je k snídani a navíc přidejte několik kapek oleje. Nebo jim jednoduše nalejte rybí olej do malé „štamprličky“, a dejte si s nimi. Děti baví dostávat tuto “norskou whisky” ve štamprli.

Univerzální řešení

Pokud si ani po této inspiraci nejste rybím olejem jisti, rybí olej Möller’s je k dostání i v podobě kapslí, které stačí jen zapít.

VYHRAJTE RYBÍ OLEJ  MÖLLER´S OMEGA 3 V HODNOTĚ 274 KČ! 

Jak se můžete sMoller's_Omega 3_citronova prichuttát výhercem? Správně odpovězte na soutěžní otázku:

V kterém roce byla založena společnost Möller´s?
A) 1854
B) 1864
C) 1874

Své odpovědi zasílejte na soutez@netwebs.cz.

Soutěž probíhá od 1. do. 7. 2. 2017.

Nápovědu naleznete ZDE.

Výhru získá 50., 100. a 150. správně odpovídající soutěžící. Výherci budou informováni e-mailem. Výhra bude výhercům po dohodě zaslána poštou nebo předána osobně.

Pravidla soutěže

Mohlo by se vám líbit...

3 komentářů

 1. Helga Škapová napsal:

  Myslím, že by to byl vhodný doplněk stravy pro mého vnuka, aby trošku přibral, má 6 let, má 5 kg pod váhu, ale jí jak vrabec.

  • admin napsal:

   Dobrý den paní Škapová,

   vážíme si Vašeho příspěvku. Že se po rybím tuku přibírá, je mýlka. Po rybím oleji Váš vnuk nepřibere, naopak se mu správně nastartuje po pravidelném užívání trávení, užívání rybího tuku všeobecně a platí to i pro Mollers je doporučováno při redukčních dietách.

   Užívá se jedna čajová lžička denně, není tak možné, aby po něm Váš vnuk přibral.

   Za redakci,
   Veronika Jeřábková

 2. Šíma napsal:

  Výhra je doma, už to pijeme :) díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>