Jarní detoxikace

Není snad lepšího období na detoxikaci organismu než je jaro. Právě během něj je vhodné pročistit naše tělo a odlehčit si dny. Jarní detoxikace podporuje nejen činnost jater a ledvin, ale pomáhá našemu organismu bojovat s příznaky akutního onemocnění.

Protože prevence je mnohem lepší než léčení, je detoxikace vhodná i když jsme zdrávi. Vyhnout by se jí měli děti, těhotné a kojící ženy, staré osoby, psychicky labilní lidé a také ti, při velkém oslabení organismu.

Během detoxikace je potřeba z jídelníčku vyškrtnout rafinované a jakkoli průmyslově upravované potraviny.

Velice důležité je dodržování pravidelného pitného režimu. Nejvhodnější je pití přefiltrované vody, která by neměla být studená. Vhodné je pít i bylinné čaje, například Tulsi, což jsou lahodné bylinné čaje ze směsi bazalky, bylin, exotického koření anebo černého a zeleného čaje. Rozhodně nejní vhodná káva, kakao, čokoláda a alkohol.

Vyhnout byste se měli smaženým pokrmům, margarínům, ořechům, sladkostem, mléčným výrobkům, masovým pokrmům, vejcím, bílému a pšeničnému pečivu stejně jako bílé rýži. Naopak doporučené jsou rýže divoká a basmati, quiona, amarant, jáhly, pohanka, špalda , celozrnné pečivo, batáty a topinambury.

Při vaření je vhodné používat koření podporující trávení. Vhodné jsou římský kmín, fenykl, zázvor, koriandr, skořici, či kardamom. Z tuků je možné používat panenský olivový olej či přepuštěné máslo.

Během detoxikace je vhodné dodržovat pravidelný denní režim a jíst pravidelně, v klidu a před i po jídle bychom si měli dopřát krátký odpočinek.

Pokud budeme detoxikaci dodržovat správně, navodíme si pocit zdraví, zvýšíme energie a pročistíme si mysl. Detoxikace regeneruje celý organismus a posílí samočisticí schopnosti orgánů. Díky tomu se tělo bude schopno samo ubránit před mnohými zdravotními obtížemi.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>