Finská sauna – relaxace i pro vaše tělo!

Saunování není zdaleka moderní zálibou, protože se jedná o jednu z nejstarších relaxačních a regeneračních metod. Pokud zabrouzdáte historií, objevíte první popisy sauny už v 11. a 12. století. Pochopitelně tehdy vypadala finská sauna jinak než dnes. Během existence saun se způsoby saunování vyvíjely a vylepšovaly.

Co je typické pro finské sauny?

Finská sauna od Marimexu  je charakteristická hlavně vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. U finských saun se můžete rozhodnout pro model s teplotou, která vám bude nejvíce vyhovovat – jedná se o teploty cca od 60 °C do 110 °C. Nižší vlhkost vzduchu a intenzitu pocení můžete při saunování zvyšovat díky nálevům. Finská sauna dovede využívat působení suchého tepla. Krásně se prohřejete a pot zajistí odplavení škodlivých látek z těla. Modely si lze vybírat z luxusních materiálů a není problém sehnat mnohé extra doplňky. Potěší třeba barevné osvětlení. Moderní finské sauny využívají elektrická kamna, kde nechybí rošt pro pokládání saunových kamenů.

Infrasauny jsou na rozdíl od finských více odvětrávány. Po strávení doporučené doby ve finské sauně následuje zchlazení těla. Vynikající je ochlazovací bazének, ale postačí také studená sprcha. Ochlazování se doporučuje postupné a neměli byste zapomenout ani na hlavu – aspoň oblast zátylku.

Zatočte se stresem, staňte se odolnějšími!

Saunování je prospěšné zdraví a posílí vaše tělo. Náročných dnů a chvilek si člověk užije dost i během jednoho týdně. Pravidelné saunování vám pomůže se lépe vypořádat s psychickým napětím a únavou. Pobyt ve finské sauně si poradí s nespavostí, revmatismem a s odplavením škodlivých látek z těla díky intenzivnímu pocení. Blahodárné účinky oceníte při zvýšení fyzické kondice a při posílení obranyschopnosti lidského organismu. Po stráveném času v sauně se budete cítit pohodově a uvolněně. A nejspíše i o pár kil lehčí, protože pomáhá při hubnutí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>