Atopický ekzém dokáže potrápit

Atopický ekzém je chronické, svědivé, zánětlivé onemocnění kůže. Ekzém vzniká geneticky. Důležité je zdůraznit, že se nejedná o nakažlivé onemocnění kůže. Bohužel se jedná o onemocnění nevyléčitelné, ale při správné péči a prevenci je nemoc zahojitelná a kůže na povrchu vypadá normálně.

Příčina atopického ekzému

Je velmi složité identifikovat příčinu ekzému. Nejčastějšími faktory, které jej spouští je prach v domácnosti, pyl a kočičí nebo psí srst. Ekzém se začíná objevovat nejprve v oblasti hlavy, tváří a postupně se může rozšiřovat na krk, ruce, paže i hrudník či záda.

Látky, které mají také výrazný vliv na atopický ekzém jsou náplasti, kosmetika, rostliny, ale také gumy, lepidla nebo barvy. Nejčastěji pak reakci vyvolávají jsou základní kovy, jako je nikl.

atopicky ekzem text

Projevy atopického ekzému

Atopický ekzém je sice dědičná choroba, ale  nedědí se samotná choroba, ale pouze předpoklady k ní. Důležitou roli tak hraje nejen genetika, ale také prostředí, ve kterém se člověk pohybuje. Typickými projevy jsou:

  • suchá kůže
  • svědění
  • kožní zánět
  • malé praskající puchýřky

Problémy s kůží jsou také velmi často doprovázeny poruchami spánku, soustředění. Lidé s atopickým ekzém  s výraznými kožními problémy mívají nízké sebevědomí a celkově může být jejich psychika narušena.

Léčba rostlinami

Úplné vyléčení není bohužel možné. Existuje ovšem celá řada hlavně přírodních způsobů, jak lze kůži vyčisti a zvýšit její odolnost proti ekzému a snížit reakce podrážděné kůže na úplné minimum.

Účinnou léčbou ekzému je fytoterapie, neboli léčba rostlinami. Tato alternativní medicína se využívá léčivé rostliny a jejich blahodárné účinky. Léčba alergických onemocnění pracuje na principu odstranění nežádoucích nebo jedovatých látek z organismu. Důležitá je tak detoxikace těla.

Nejúčinnější rostlinné přípravky a detoxikační kúry by tak měly obsahovat látky, které čistí játra, protože v nich se nejvíce usazují. Takové látky obsahují:

  • ostropestřec
  • měsíček
  • jalovec
  • rozmarýn
  • žito

Doporučují se různé krémy, masti a olejíčky. Velmi účinná a vyhlášená je mast Skin salvation Purepotions. Ta je vysoce hydratační  a regenerační. Skládá se pouze z přírodních ingrediencí, je bez konzervantů a dalších chemických přísad.

Přírodní kosmetika a komplexní léčba

Existují ještě další doprovodné a důležité přírodní metody – jako jsou speciální očistné diety, které pomáhají správně nastartovat imunitu, nastolit psychickou a duševní harmonii.

Tyto metody ovšem potřebují podporu masti či krému na ekzém, které pečují o ekzematickou pokožku během celého léčebného procesu, který může trvat měsíce i roky. Tudíž složení těchto mastí je důležitým faktorem úspěšnosti.

Jakékoli chemické látky, které masti či krémy na pleť v kosmetickém průmyslu obsahují, se dostávají do organismu a ten je nucen se s nimi nějak vypořádat. Tělo tedy „živíme“ nejen ústy, ale i pletí ve formě krémů, mastí, šampónů. Ekzematická pleť je na složení těchto kosmetických produktů extrémně náchylná.

Proto je nutné pečlivě sledovat složení masti na atopický ekzém pokud možno preferovat ty, které mají přírodnímu složení nejblíže

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>