Mladý ječmen – zdraví prospěšná superpotravina

Zelené aneb super potraviny jsou velmi oblíbené a zařadit do jídelníčku by je měl každý, kdo by chce žít zdravě.

Kromě semínek a nejrůznějších ořechů k těmto potravinám patří chlorela, spirulina, mladá pšenice nebo mladý ječmen. Pojďme si na následujících řádcích vysvětlit, proč je mladý (zelený) ječmen zdravý a k čemu vlastně slouží.

Ječmen setý je jednou z nejrozšířenějších pěstovaných obilovin. V raném stádiu, kdy ještě nepřipomíná ten ječmen, který běžně známe, se označuje jako mladý ječmen.

Mladý ječmen se pěstuje převážně ve státě Utah v USA v nadmořských výškách 1500 m v místech, kde je půda bohatá na minerály. Listy mladého ječmene se sklízejí v době, kdy mají nejvyšší výživnou hodnotu.

mlady jecmen

Prospěšné látky 

Ječmen, když klíčí a roste, získává obrovské množství živin a energie ze země, vzduchu, vody a slunce a mladý ječmen je tím vším nabitý. Přispívá k udržení celkového zdraví.

Mladý ječmen obsahuje vitamíny, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci řady nemocí. Šťáva ze zeleného ječmene obsahuje vitamín C, E, vitamíny řady B, kyselinu listovou,  betakarotén a mnohé další prospěšné látky.

Také obsahuje velký obsah chlorofylu a tím okysličuje krev a tkáně. Tím poskytuje zvýšené schopnosti déle a intenzivněji myslet a udržet si bystřejší mysl.

Mladý ječmen je velmi vhodný na detoxikaci organismu. Má dobrý vliv na zdraví vlasů, nehtů a pokožku celkově.

Z prášku mladého ječmene se při smíchání s vodou stane velmi výživný nápoj, který je plný potřebných enzymů. Šťáva z mladého ječmene svým lehce zásaditým ph obnovuje acido-alkalickou rovnováhu. Tím v těle vytváří zásadité prostředí a v těle se tak nedaří plísním a zánětům.

Doporučené užívání

Dospělí by měli užívat čajovou lžičku prášku 1x až 3x denně. Prášek se rozmíchá nebo protřepe v čisté neperlivé studené či vlažné vodě. Takto se ječmen pije optimálně nalačno, nejlépe 20 minut před jídlem.

Mladý ječmen není lékem ani jejich náhražkou. Stejně tak ječmen nenahrazuje pestrou stravu, ale perfektně ji doplňuje a tělu dodává velké množství přirozených a biologicky aktivních živin.

Sandra Š.
foto: stevendepolo

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Petr napsal:

    za me se jecmen neda pit je to pekny hnus

  2. Karolina napsal:

    Ječmen piju každé ráno už dva roky a cítím se skvěle. Střeva fungují, jak mají a kromě jednoho nachlazení, jsem zdravá jak řípa. Ječmen doporučuji všem – stokrát lepší než různé chemické přípravky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>