Masáže nohou jsou skvělé

Trocha odpočinku a odreagování nikdy neuškodí. Někdy to stačí vzít do svých rukou, nebo lépe řečenou nohou. Proč si nedopřát reflexní masáž nohou a chodidel? Jemné ruce maséra vám pomohou uvolnit se a možná se zbavíte i některých obtíží.

Noha je odrazem těla!

Reflexní terapii znají lidé už asi pět tisíc let. Už dávno se používá v západní Asii, Japonsku a Číně. Ale i v hrobkách ze starého Egypta jsou malby, které znázorňují masáž rukou a nohou. V naší »západní civilizaci« se ale začala provádět teprve zhruba před sto lety. Tato metoda pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale používají reflexní plosky nohou. Jsou zde totiž energetická zakončení všech orgánů a částí těla (ta můžete najít i na rukou či ušních boltcích). Masáží a stimulací těchto bodů můžete oživit a aktivizovat celý organismus, posílit oslabené orgány a zlepšit svůj zdravotní stav.

Jak probíhá masáž?

Pohodlně se usadíte. Lýtko nohy, na které bude prováděna masáž, by mělo být podepřeno stoličkou nebo polštářem. Reflexolog se postupně věnuje oběma vašim nohám, začíná většinou od levé nohy. Působí na ně tlakem a masáží na reflexní plochy a zóny chodidel či rukou. Uvolňuje tak zablokované body a podporuje hojivé procesy. Při terapii se používají různé masážní oleje, vonné vody, případně různé masážní pomůcky.

 

Pomáhá i léčí!

Reflexní masáže vám mohou pomoci zlepšit i některé obtíže. Doporučují se například při migrénách, bolestech kloubů, zad či plotének, skolióze, ischiasu nebo alergii. Samozřejmě se nestane po jedné terapii zázrak. Dlouhodobé působení však může celkový stav zlepšit. Kromě zlepšení zdravotních problémů má reflexní masáž i výborné relaxační účinky a i zdravý organismus dokáže uvolnit, zbavit svalových a jiných křečí, netoxikovat a správně vyladit. Cena jedné masáže se může (také podle délky – většinou od 30 do 60 minut) pohybovat zhruba mezi 300 – 500 Kč. Těhotné ženy, lidé mající poraněné nohy, krevní sraženiny, vředy, nemocné cévy a podobně by se před takovou masáží však měli raději poradit s lékařem.

 

Choďte bosky!

Říkáte si, že nemáte nyní čas běhat po masážích. Ale není nic jednoduššího, než se zout a chodit naboso. Nejlepší je to venku, což ovšem v zimě nejde, ale i doma si takovou chůzí můžete chodidla sami namasírovat“.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>