Jak zdravě žít a cítit se skvěle? Návod vám dá Festival Evolution

Už teď byste si měli do diáře poznamenat termín 23. – 25. března 2018. O tomto víkendu se bude totiž konat na Výstavišti v Praze Holešovicích Festival Evolution, na kterém najdete pod jednou střechou vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu. Opět na vás čeká nepřeberné množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši.

evo nahledove

Na festivalu se představí více než 400 tuzemských i zahraničních vystavovatelů z pěti obvyklých okruhů – BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVA a OSOBNÍ ROZVOJ. Najdete zde nejnovější produkty zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky i praktické ekologické výrobky do domácnosti. A stranou nezůstanou ani novinky z oblasti výchovy a osobního rozvoje nebo témata, která vám umožní nahlédnout do sfér mimo každodenní realitu. A pozadu nezůstane ani programová nabídka. Na celkem sedmi pódiích se během tří dnů vystřídá 150 účinkujících.

Bio, raw, vegan, natur nebo fair trade

Pokud se zajímáte o kvalitu potravin, které nakupujete, a přemýšlíte nad tím, co jíte, zavítejte rovnou do Střední haly Průmyslového paláce, kde najdete veškeré certifikované BIO produkty. V Pravém křídle najdete zase vše spojené se zdravím a také food zónu s bohatým výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin. Levé křídlo se zaplní vystavovateli s ekologickými produkty a službami, najdete tu také stánky zaměřenou na osobní rozvoj a chybět zde nebude ani alternativa.

Během tří dnů se na Festivalu Evolution představí lékaři zastupující konvenční či celostní medicínu, prostor dostanou praktici alternativní léčby a dojde i na osvědčené „babské“ rady. Odborníci z řad lékařů poradí, co dělat, když vás bolí záda, máte migrény, nebo se příliš stresujete. Nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování.

Kromě přednášek, seminářů a uměleckých vystoupení na festivalu najdete také konzultace a poradenství, kuchařská dema, ukázkové lekce, praktické workshopy nebo programy pro děti.

Zdraví souvisí s výživou 

Přemýšlíte nad tím, jak změnit své stravovací návyky? Už jste mnohé zkusili, mnohé četli, ale pořád narážíte na protichůdné informace? Roger Green vás na festivalu seznámí se svým unikátním konceptem Stravování dlouhověkosti a prozradí, co můžeme aplikovat z tradičních výživových znalostí různých kultur, jak stavět na umírněnosti, rovnováze, jednoduchosti a jak si udržet dobré zdraví po celý život.

S principy protizánětlivé stravy, sestavené na základě zkušeností s klienty a moderních vědeckých poznatků vám poradí MUDr. David Frej. Přední český fyzioterapeut Tomáš Rychnovský moc dobře ví, že jen lékařský předpis na všechno nestačí a na Festivalu Evolution vám prozradí více.

Uznávaná imunoložka prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA  zase ve své festivalové přednášce upozorní na léčebný význam zázvoru a užití při problémech trávicího traktu, zánětlivých a infekčních stavech, pylových alergiích i na jeho vliv na hladinu krevních tuků a metabolismus cukrů v těle. Dozvíte se také, jak se využívá v imunologii a v podpůrné terapii pro pacienty s rakovinou.

Péče o duši je také důležitá

Na Festivalu Evolution se můžete ovšem také těšit na přednášky z oblasti spirituální psychologie, regresní terapie, dozvíte se o propojení duší, nezvyklých zážitcích či využití intuice, představí se témata, jejichž společným jmenovatelem je sebepoznání, duchovní obohacení a osobnostní rovnováha člověka i celé společnosti. Mezi tématy nebudou chybět astrologie, energetická cvičení nebo biotronika. Čekají na vás také novinky o relaxačních a léčebných centrech, meditačních technikách, masážích či aromaterapii.

Na festival vyrazte i s dětmi. V dětském koutku se rádi postarají o vaše ratolesti, zatímco vy můžete v klidu nakoupit či navštívit vybrané programy, nebo si společně s dětmi můžete odpočinout v relaxační zóně.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.evolution.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>