Jak se chránit před chřipkou?

Nejlepší způsob jak se vyhnout chřipce je vedle očkování prevence. Jak se správně chránit před chřipkou?

Mnoho lidí se domnívá, že chřipka se šíří nejčastěji kýcháním. Chřipka se přitom nejvíce šíří dotykem, proto je zapotřebí v chřipkovém období dodržovat hned několik zásad.

  • Ruce si pravidelně myjte mýdlem.
  • Při kašlání či kýchání si nos a ústa přikryjte jednorázovým papírovým kapesníkem.
  • Kapesník po každém použití vyhoďte do odpadkového koše.

U koho už se příznaky chřipky projeví, měl by navštívit lékaře a zůstat doma a vyhnout se větší koncentraci lidí. Při kontaktu s lidmi by si měl udržovat odstup jednoho metru, neobjímat se, nelíbat a nepodávat si ruce při pozdravu a nedotýkat se očí, nosu či úst špinavýma rukama

Odborníci jako prevenci před chřipkou také doporučují dostatek pohybu, vyhýbat se stresu a dostatečný spánek. Nutné je upravit jídelníček a zařadit do něj dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Skvělým pomocníkem je česnek, ten jako prevenci před chřipkou používaly již naše babičky.

V období chřipkové epidemie se izolujte od nemocných, vyhýbejte se velkému počtu lidí na veřejných místech a pečlivě dodržujte hygienu rukou.

Sandra Špačková
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>