Caesar salát

Uvařte si slavný Caesar salát, který byl pojmenován po svém stvořiteli Caesaru Cardinim. Jeho historie sahá až do roku 1924.

Caesar Cardini, Ital žijící v San Diegu, tento salát jednoho dne uvařil a ihned se všechen prodal.

Od tohoto dne Ceasar servíroval saláty ze zbylých ingrediencí v kuchyni, a aby zvýšil prodej, hrál s hosty jakési divadlo a jídlo servíroval přímo před hosty.

Pro 2 mlsouny:

Recept na salát

bílá bageta
hlávka římského salátu
2 kuřecí prsa
olivový olej
sůl a pepř

Na zálivku

2 žloutky
150 ml olivového oleje
šťávu z 1 citronu
3 ančovičky
2 lžičky dijonské hořčice
1 lžíce strouhaného parmazánu
1 lžičku worcesterské omáčky

Ančovičky si nakrájíme na malé kousky. V míse si metličkou vymícháme žloutky, citron, hořčici, sůl, pepř – ideálně čerstvě namletý, přilejeme olej, jakmile docílíme majonézové konzistence, přimícháme ančovičky a parmazán. Omáčku necháme vychladit.

Tento salát se již tradičně podává s opečenými krutonky. Na kostky nakrájenou bagetu dejte nejprve opéct nasucho do trouby, a teprve až poté ji opečte na oleji. Tím neztratíte chuť bagety, a navíc bageta nenasákne tolik olejem. Máte-li rádi česnek, pak na oleji nejdříve opečte česnek a až poté přidejte bagetu.

Kuřecí maso nakrájejte na tenké plátky, jemně okořeňte a zprudka osmažte na pánvi, na které jste předtím opékali krutonky. Pánev pak na chvíli připlopte a maso nechejte ještě trochu dopéct.

Salát důkladně umyjte pod tekoucí vodou – dbejte na to, aby se zbavil veškerého písku a natrhejte na kousky. Nandejte do podávací mísy, přisypejte k němu opečené krutony a přelijte zálivkou, nakonec přidejte plátky masa. Dozdobit můžete malými hoblinkami parmazánu.

Pokud chcete jídlu dodat jistou dramatičnost, můžete salát podávat přímo před hosty a přitom je seznámit s jeho historií.

Uvařte si slavný Caesar salát, který byl pojmenován po svém stvořiteli Caesaru Cardinim. Jeho historie sahá až do roku 1924.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>