Mít se rád a dobře jíst, cestu ke zdraví představí Festival Evolution

Zdraví jde ruku v ruce s životním stylem. Jak se stravujeme, hýbeme a jak se cítíme po psychické stránce, to vše se odráží v tom, jak se cítíme. Pro ty, kteří vyznávají aktivní a zdravý přístup k životu, je tady Festival Evolution. Ten se uskuteční o víkendu 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích. 

Festival nabídne během dvou dnů návštěvníkům vše, co souvisí se zdravím – od nákupů kvalitních potravin, ekologických prostředků, bio oblečení, přírodní kosmetiky až po ochutnávky, poradny, semináře a workshopy pro celou rodinu. 

evolution_rawUž ze samotného zaměření akce je zřejmé, že zde bude velký prostor věnován jídlu a výživě – představí se zde to nejlepší z certifikovaných biopotravin, nebudou chybět rodinné firmy a farmy, stejně jako lokální výrobci a producenti. Nabídka potěší také vyznavače alternativních výživových směrů – vegany, vegetariány nebo příznivce raw stravy. O tom, jaké jsou přínosy a rizika těchto trendů ve výživě promluví odborníci i výživoví poradci v rámci programové nabídky.

Na Festival Evolution zavítá například koučka v oblasti holistického zdraví a expertka detoxikačních metod Petra Eatjuicy Halušková, která cestuje po světě a pomáhá lidem, aby vzali své zdraví do svých rukou a milovali svůj život. O hormonální rovnováze a intimním zdraví mužů i žen zase bude mluvit Lenka Sobková. 

Kvalitní jídlo a potraviny zde můžete nejen nakoupit, ale také ochutnat ve food zóně, připraveny jsou rovněž kurzy vaření i ne-vaření, kde se můžete blíže seznámit s přípravou raw receptů.

evolution_meditace

Odbourejte stres

Jedním z nejvíce podceňovaných faktorů životního stylu je naše psychika. Lidé si dnes čím dál častěji neumí udělat čas sami na sebe, neustále se za něčím honí, a tak není divu, že jsou v neustálém stresu. Přitom odpočinek a dostatek spánku jsou pro naše fungování zcela nezbytné. Jak najít v životě rovnováhu a stabilitu mysli, jak se stresem zacházet, ale i jak mu předcházet a být v životní pohodě, poradí fyzioterapeut a specialista na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému Tomáš Rychnovský. Lékař Jan Vojáček zase posluchače seznámí s tzv. funkční medicínou, která hledá a zkoumá skutečné příčiny vzniku onemocnění a zajímá se o člověka v celé jeho komplexnosti, hloubce a individualitě.

Předcházet stresu se dá také pohybem. Na Festivalu Evolution si budete moci zdarma vyzkoušet jógu, taiči, satori dýchání, základy meditace nebo se seznámit s unikátní duchovní cestou a systémem rozvoje těla a mysli Falun Gong.

Festivalová nabídka potěší všechny bez rozdílu věku. Můžete s sebou vzít děti, pro které je připraven bohatý program včetně hlídacího koutku, stejně jako babičku s dědou, kteří mohou zavítat na přednášky o bylinkách. Kompletní festivalový program najdete na www.evolution.cz nebo na www.facebook.com/festivalevolutioncz .

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>