V září se vydejte na Festival Evolution, kde vás čeká víkend plný inspirace a zdravého životního stylu

Ajurvéda, jóga, alternativní výživové směry a inspirativní osobnosti. Pokud i vy patříte k vyznavačům zdravého životního stylu a není vám jedno, jak žijete a jak se stravujete, tak byste si neměli nechat ujít podzimní Festival Evolution. Ten se bude konat o víkendu 23. -24. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival Evolution se předposlední zářijový víkend promění na jedinečnou hostinu, která nasytí každého vyznavače zdravého životního stylu a zájemce o osobní rozvoj. Návštěvníci, kteří zde zavítají, se mohou těšit na největší přehlídku certifikovaných biopotravin, svou speciální sekci zde nově budou mít raw potraviny, fair trade výrobky i konopné speciality. Mezi vystavovateli budou i specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy.

evo nahledove

Připravena je rozsáhlá food zóna, ve které můžete ochutnat nabídku z tradiční kuchyně i ze specialit různých stravovacích směrů. Posezení si vyberte buď ve vnitřním prostoru, nebo venku pod širým nebem.

Jídlem se bude zabývat i programová nabídka, nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Odborníci, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, poradí, jak se vyznat v etiketách, a jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky nebo jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme. Nejen pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech.

Chybět nebudou ani praktické ukázky a dema, ve kterých vám odborníci poradí jak na přípravu zdravých jídel nebo jak podomácku vyrobit například jogurty, sýry, sirupy, kvašenou zeleninu nebo zdravé svačinky pro sportovce.

Eko, které šetří nejen přírodu, ale i vaši peněženku

Náš domov je prostředím, kde trávíme značnou část našeho života. Jsme s ním emocionálně spjatí, je to naše soukromí. Většina z nás si ani neuvědomuje, jak velký vliv má domácí prostředí na naše zdraví a pohodu – jak důležitý je zdravý spánek, dostatek světla v bytě a čerstvý vzduch. Na festivalu proto najdete širokou nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se se širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu.

prirodni kosmetika

Cvičení posilující tělo i mysl

Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, dechová cvičení, meditační praktiky nebo třeba bollywoodský tanec, tibetské lidové tance nebo taichi.

Ve workshopu Jitky Rychnovské se naučíte jednoduchou sestavu, kterou můžete sami doma cvičit, podíváte se, jak vypadají pokročilé sestavy s mečem nebo vějířem a vyzkoušíte si správné dýchání a uvolnění těla.

Přímo na festivalu si budete moci vyzkoušet také bosou turistiku. Projdete se po střepech, po slámě, po šiškách, kamenech, postojíte si na hřebech a vydržíte lechtání chodidel. Zkusíte si nohama namalovat obrázek, stavět kostky nebo vázat uzly. A aby nechyběla ani teorie, fyzioterapeutka Mgr. Lucie Pytlová bude mít přednášku o bosé chůzi a vývoji dětského chodidla.

Na prednasky

A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj. V sekci věnované osobnímu rozvoji vám odborníci poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se zajímavými technikami práce s tělem a vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský a psychoterapeut Milan Studnička například poradí, jak na rovnováhu těla a duše, jak odbourat napětí nebo jak překonat stres, a to nejen formou přednášky, ale i praktickými ukázkami.

Phillip Lymbery z Velké Británie se zamyslí nad alarmujícími informacemi o živočišné výrobě a týrání zvířat. Jak se zbavit stresu a únavy pomocí jógy si vyzkoušíte s Alexandrem Paikertem.

Děti nenechávajte doma

Na Festival Evolution vezměte s sebou i děti. Organizátoři totiž pro ně připravili zázemí včetně dětského koutku, relaxační zóny nebo tvořivých dílniček. V rámci přednášek se představí sestava expertů; lékaři, pedagogové a další odborníci se zaměří na aktuální témata od porodních témat přes správnou výživu, péči o dětské zdraví až po inovativní možnosti vzdělávání či rozvoj talentu u dětí. Za zmínku stojí také přednáška Jana Mühlfeita, který předvede ukázku úspěšného programu Odemykání dětského potenciálu.

S rodinou

Vystavovatelé si pro návštěvníky kromě prodejního sortimentu připravili mnoho ochutnávek, vzorků, testerů a speciální veletržní slevy. Hlavním hudebním hostem podzimního festivalu bude Vojta Dyk s B-Side bandem. Kompletní festivalovou nabídku a doprovodný program najdete na webu www.evolution.cz nebo sledujte www.facebook.com/eso.bio.eco

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>